akcje charytatywneCiekawostki z ...Czerwionka-LeszczynyInformacjeKultura i rozrywka

Czerwionka-Leszczyny: Charytatywny koncert dla Milenki w CKE

We wtorek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbył się wyjątkowy koncert charytatywny, z którego cały dochód został przekazany na leczenie Mileny Fuchs – mieszkanki Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, która walczy z ostrą białaczką szpikową priomiolicytową.

Milena zachorowała w listopadzie 2023 roku. Pierwszymi objawami choroby było osłabienie, krwotoki z nosa, bóle głowy i zasinienie na całym ciele. Milena trafiła na Oddział Onkologii i Hematologii zabrzańskiego szpitala, gdzie postawiono diagnozę – ostra białaczka szpikowa priomiolicytowa. Aktualnie nastolatka jest w trakcie sterydo i chemioterapii.

Milena jest otwartą, towarzyską dziewczyną, zawsze jest uśmiechnięta, ma mocny charakter i łatwo się nie poddaje – tak przedstawiono beneficjentkę wtorkowego wydarzenia. Specjalnie dla niej na scenie Centrum Kulturalno-Edukacyjnego wystąpiły między innymi dzieci z Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima, formacja taneczna Zygzak, Claudia i Kasia Chwołka, zespół Muzykanty, Natalia Gierlich, Agnieszka Ptak, Zespół Tomix czy Arkadia Band.

Pomiędzy występami przeprowadzono licytacje, a największą popularnością cieszyły się vouchery na przeróżne usługi z branży motoryzacyjnej czy kosmetycznej oraz koszulka meczowa 14-krotnego Mistrza Polski w piłce nożnej czyli Górnika Zabrze.

Podczas koncertu nie zabrakło wielu momentów wzruszeń i podziękowań za zaangażowanie się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

– „Tym koncertem pragnęliśmy pomóc Milenie i jej rodzicom w gromadzeniu środków finansowych na rehabilitację, leczenie oraz sprawić gościom odrobinę przyjemności za sprawą występów artystycznych” – mówili na zakończenie organizatorzy charytatywnego eventu.

Tekst: Ariel Wojdowski

Foto: Agnieszka Łyko