Coraz więcej ludzi zainteresowanych jest kupnem kryptowaluty. W jaki sposób mogą nabyć ją mieszkańcy Knurowa?

0
427

Jak w prosty i szybki sposób kupić kryptowalutę w Knurowie

Jeśli starasz się być na bieżąco z nowinkami technicznymi, to na pewno doskonale wiesz czym jest technologia łańcucha blokowego i oparte na niej kryptowaluty. Świat zmienia się tak szybko, że czasami trudno za nim nadążyć, ale wspomniane pojęcia z pewnością weszły już do świadomości nawet tych, którzy z nowymi technologiami są nieco na bakier. Trudno znaleźć obecnie osobę, która na słowo “kryptowaluta” otworzyłaby szeroko oczy i zdumiona dopytywała o czym w ogóle mówimy. Mimo to, wiedza dotycząca tego, jaka jest cena Bitcoina i jemu podobnych coinów wciąż jest w społeczeństwie raczej ograniczona, a wiele aspektów związanych z kryptowalutami otacza aura tajemnicy. Spróbujmy więc przybliżyć jeden z nich — w jaki sposób wejść w posiadanie Bitcoina?

Giełdy kryptowalutowe

Zacznijmy od giełd kryptowalutowych. Są to miejsca w sieci, które umożliwiają zarówno kupno, jak i sprzedaż kryptowalut. Znajdziemy ich w sieci całe mnóstwo, zarówno duże, znane giełdy, jak i mniejsze, dopiero próbujące znaleźć swoje miejsce na rynku. Jeśli nie wiesz, którą wybrać, najlepiej poszukać wsparcia na forach kryptowalutowych. Udziela się tam wielu doświadczonych inwestorów i entuzjastów kryptowalut, którzy z pewnością podzielą się kilkoma przydatnymi wskazówkami odnośnie konkretnych giełd.

Giełdy ocenia się generalnie na podstawie kilku kryteriów, takich jak bezpieczeństwo czy opłaty. Zaleca się trzymać z daleka od platform, które w przeszłości padły ofiarą ataków hakerskich. Takie sytuacje zdarzają się niestety dość często, dlatego też twoim głównym priorytetem powinno być znalezienie giełdy, która zagwarantuje duży stopień bezpieczeństwa.

Innym ważnym aspektem są opłaty. W przypadku inwestycji krótkoterminowych mogą one być wręcz sprawą kluczową. Warto porównać kilka giełd i zdecydować się na tą, która kosztować cię będzie najmniej.

Czynnikiem, który może wpłynąć na twoją decyzję odnośnie wyboru giełdy może być również opinia innych użytkowników na jej temat. Słuchaj więc, co ludzie mają do powiedzenia, czytaj opinie i wybierz giełdę, która cieszy się popularnością. Takie platformy mają zwykle płynność finansową, dzięki czemu raczej nie powinna upaść w ciągu kilku godzin od twojej rejestracji (choć i takie sytuacje się zdarzały).

Bitomaty

Bitomaty to urządzenia przypominające tradycyjny bankomat, które umożliwiają kupno kryptowaluty. Bitcoina możesz tam nabyć za gotówkę, ale są też bitomaty, które obsługują karty kredytowe.

Kupno Bitcoina w ten sposób jest bardzo proste i szybkie. Wybieramy po prostu kwotę, na jakiej nam zależy, wprowadzamy gotówkę i wpisujemy dane naszego portfela kryptowalutowego. Choć jest to pewnie najszybszy sposób na kupno Bitcoina, opłaty mogą być nieco większe niż w przypadku innych metod.

Pewną niedogodnością może być fakt, że bitomaty nie są jeszcze urządzeniami bardzo popularnymi i znaleźć je można tylko w większych ośrodkach miejskich. Jeśli chodzi o Knurów, to próżno szukać w mieście takiego urządzenia. Najbliższe znaleźć można jednak całkiem niedaleko — bitomaty umieszczone zostały między innymi w gliwickim Centrum Handlowym Arena, oraz w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu.

Transakcje bezpośrednie

Bitcoina moża również kupić bezpośrednio od innego posiadacza kryptowaluty. Wiąże się to jednak z pewnym ryzykiem, ponieważ jeśli handlujesz z osobą, której nie znasz, może się okazać, że nieznajomy cię oszuka i nigdy nie otrzymasz swoich krypto zasobów.

Zaleca się więc kupno Bitcoina od przyjaciół i znajomych. Wykorzystuje się do tego portfel mobilny. Jedna osoba skanuje adres publiczny, wysyła środki na dany portfel. Następnie decydujesz czy wolisz zapłacić za to gotówką, czy też przelewem.