Chudów: Informacja dla mieszkańców !

0
483

!!!! Drodzy mieszkańcy !!!

Piszemy tego posta ze względu na pojawiające się sygnały o braku zrozumienia dla ciężkiej pracy naszych lokalnych rolników.

Proszę mieć świadomość, że to właśnie większość z nas jest gościem tu na wsi. To właśnie z reguły od tego właśnie rolnika kupiłeś/łaś działkę na której jest teraz twoja oaza spokoju. To w pobliskim sklepie kupujesz jajka wyprodukowane tu na wsi (u tego rolnika właśnie), kupujesz mleko od krowy która pasie się na pobliskiej łące (u tego rolnika właśnie), kupujesz mięso na niedzielny obiad z rodziną z pobliskiej hodowli trzody – u tego rolnika właśnie.

Wiemy że obraz wsi w ostatnich latach mocno się zmienił, a to za sprawą powstałej zabudowy jednorodzinnej oraz tego, że kosztem waszych działek znikają powoli tereny rolnicze z naszego krajobrazu (chociażby przykład Brzeziny). Ale są też pozytywne strony tego wszystkiego. Więcej lokalnych działalności gospodarczych, więcej znajomych w okolicy, lepsze warunki komunikacyjne.

Zdarzają się niestety jeszcze ciągle przypadki nowych mieszkańców wsi, którzy przeprowadzili się z miasta i przeszkadza im praca rolników, twierdząc przy tym np. że: „Rolnicy powinni kosić zboże, kiedy pada deszcz, bo wtedy się nie kurzy”, „Krowy / konie / świnie / kury / gęsi śmierdzą i robią niespodzianki, do których zlatują się muchy, przez co nie można otworzyć okna”, „Po co ten rolnik jeździ po polu ciągnikiem, skoro zboże samo urośnie”, „Prace w polu czy na łące powinny zakończyć się przed 22:00”.

Powoli rośnie świadomość z pracy rolnika. Ludzie zaczynają rozumieć, że bez jego pracy nasza lodówka czy stół byłyby najzwyczajniej puste. W końcu mleko nie jest z Biedronki, chleb z Lidla, a mąka z Dino.

Musimy pamiętać jedno: wszystko zaczyna się właśnie tutaj – na polu na wsi.

Więc okaż wyrozumiałość i nie próbuj na siłę zmieniać lokalnego rolnika który ciężko pracuje na roli z dziada pradziada, pamiętaj drogi mieszkańcu że to ty jesteś tu gościem.

Więc prosimy o trochę zwykłej empatii i wyrozumiałości.

info: Rada Sołecka sołectwa Chudów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here