Chorzów: BIEG WIOSENNY Z METĄ NA STADIONIE ŚLĄSKIM

0
682

10 marca z Pól Marsowych ruszy siódma edycja Biegu Wiosennego. To jedna z największych i najważniejszych imprez biegowych na Śląsku. Zapisy już się rozpoczęły.

Park Śląski to najlepsze miejsce na rozpoczęcie sezonu biegowego. Jego atuty? Budzące się do życia po zimie aleje i meta na Stadionie Śląskim. To wszystko zapewnia Bieg Wiosenny, w którym tym razem udział może wziąć trzy tysiące zawodników. W ubiegłym roku Bieg Wiosenny ukończyło 3056 zawodników. Dla wielu z nich było to wspaniałe przeżycie. Meta usytuowana na Stadionie Śląskim okazała się bardzo dużą zachętą. Pierwszy przekroczył ją sosnowiczanin, Andrzej Nowak, któremu pokonanie trasy zajęło 33 minuty i 3 sekundy.

Mondo bieżni lekkoatletycznej zadziałało jak wabik. Nie inaczej będzie pewnie tym razem. – To był pierwszy tak duży start, który organizowaliśmy. Popełniliśmy kilka drobnych błędów, które teraz postaramy się wyeliminować – zapowiada Katarzyna Zazgórnik-Sitz z Parku Śląskiego, organizatorka Biegu Wiosennego. – Mamy atestowaną trasę, która ma bardzo ciekawy profil. Zawodnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną.

Trasa w tej edycji będzie dokładnie taka sama, jak przed rokiem. Tak ocenił ją ubiegłoroczny zwycięzca: – Spokojnie można zaliczyć ją do górskich. Było ciężko, bo kilometry w górę wybijają troszkę z rytmu – mówił. Zawodnicy będą mili do pokonania jedną 10-kilometrową pętlę, która jest bardzo urozmaicona i ciekawa.

Dla zawodników przygotowano bardzo atrakcyjne pakiety startowe. Znajdą się w nich: napój, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny na mecie, gadżet oraz oczywiście chip i numer startowy z agrafkami. Opłata startowa wniesiona do 31 stycznia wynosi 49 złotych, do 28 lutego 59 złotych. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a partnerem wydarzenia Stadion Śląski.

– Przygotujemy też jeden punkt nawadniania w połowie trasy – tłumaczy Zazgórnik-Sitz. – Nagrody zostaną przyznaje w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn oraz w sześciu kategoriach wiekowych kobiet i siedmiu mężczyzn.

Biuro zawodów będzie czynne w piątek, sobotę i niedzielę (8, 9, 10 marca). Będzie w nim można odebrać pakiet startowy, ale też – jeżeli limit zapisów internetowych nie zostanie wyczerpany – uiścić opłatę startową w wysokości 70 złotych.

Nowością będzie też bieg dla najmłodszych, który zostanie przygotowany dzień przed głównym startem biegu – 9 marca.

ZAPISY

REGULAMIN

Info: stadionslaski.pl