Charytatywnie: „ NA KOLE DLA AMELKI” – 1500 km na rowerze…

0
320

„ NA KOLE DLA AMELKI”

„Zapalony rowerzysta – Pan Maciej Małkiewicz lat 49 z Tarnowskich Gór – postanowił wesprzeć podopieczną Fundacji Podaruj Nadzieje z Katowic, tj. 12-letnią Amelkę, która cierpi na wrodzone wodogłowie wewnętrzne i jej leczenie i rehabilitacja wymagają sporych środków finansowych, przekraczających możliwości jej rodziców. Nasz dzielny kolarz postanowił poświęcić swój wolny czas w szczytnym celu i przejechać dla Amelki rowerem trasę o długości ok. 1500 km. Pan Maciej z miejsca swojego zamieszkania tj. z Tarnowskich Gór pojedzie do Pragi w Czechach a następnie na Słowację do Bratysławy i wróci do Polski do Tarnowskich Gór. Miłośnik jazdy na rowerze podejmuje się tego wyzwania samodzielnie a planowany start przewidziany jest na II połowę września 2022.

Amelka przyszła na świat w 2010 roku w 39 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie z powodu przepukliny oponowo-rdzeniowej. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem wrodzonym i od tamtego czasu przeszła 2 operacje na kręgosłup – pierwszą ratującą jej rozwój a mianowicie założenie zastawki na wodogłowie, drugą operację prostującą nogi, po których była na 5-cio tygodniowych turnusach rehabilitacyjnych. Na ten moment rehabilitacja dziewczynki wiąże się z również pasją do jazdy konnej oraz doskonaleniem równowagi na zajęciach SI, gdyż równowaga czasem płata jej figle przez jedną z nóg, która jest krótsza o 1 cm przez co buty w których chodzi muszą być podbite.
Nasz bohater, który zapragnął pomóc Amelce to Pan Maciej Małkiewicz, na co dzień mieszkający i pracujący w Tarnowskich Górach na Śląsku. Z wykształcenia jest ogrodnikiem a jego pasją jest jazda na rowerze. Pan Maciej na rowerze zwiedził wiele państw i miast w Europie a także naszą piękną Polskę. Na rowerze odpoczywa i relaksuje się. W trasie jest samowystarczalny i jest wstanie dziennie pokonać dystans ok. 100 km w zależności od trudności terenu. Pan Maciej kilka miesięcy temu podjął decyzję, że może wykorzystać swoją pasję rowerową w szczytnym celu. O tym, że jego podróż rowerem będzie wspierać zbiórkę środków na rehabilitację i leczenie 12-letniej Amelki zadecydował przypadek. Pan Maciej kontaktował się z kilkoma instytucjami pożytku publicznego i w końcu zadzwonił do Fundacji Podaruj Nadzieję, która z radością i zainteresowaniem odpowiedziała na jego chęć niesienia pomocy poprzez jazdę na rowerze. No i zaczęło się kręcić jak koło w rowerze.


Fundacja Podaruj Nadzieje od 2018 pomaga kobietom i dzieciom maltretowanym, doświadczającym przemocy w rodzinie i skrajnej biedzie Zaangażowana jest w współprowadzenie programu Moc!NaTy – przeciwdziałającemu przemocy, wspólnie z Komendą Miejską Policji w Katowicach, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. Fundacja rozwija także pomoc dzieciom, które los doświadcza ciężką chorobą tuż po urodzeniu. Zbiera środki na leczenie i rehabilitację oraz obejmuje wsparciem rodziców. Fundacja nie pozostaje obojętna na nikogo, kto znajduje się w trudnej sytuacji i potrzebuje wsparcia. Życie każdego z nas może się zmienić w ciągu sekundy, minuty czy jednego dnia. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie i a pomoc udzielana tam, gdzie jest naprawdę potrzebna. Fundacja Podaruj Nadzieję każdego dnia daje nadzieję i wiarę potrzebującym w to, że życie może być czymś wspaniałym.

Podopieczna Fundacji Podaruj Nadzieję – Amelka, jeszcze nie zna Pana Macieja. Pan Maciej planuje przyjechać do Amelki do Knurowa rowerem w dniu rozpoczęcia swojej wyprawy w miesiącu wrześniu 2022r. Po krótkim spotkaniu Amelki i Pana Macieja, wyruszy on w swoją podróż, którą przewiduje zakończyć po dwóch tygodniach.
Będziemy wspierać Pana Macieja w jego wyprawie pozostając z nim w kontakcie telefonicznym i na bieżąco zamieszczać relacje z jego podróży.

Zbiórkę można wspierać na stronie Pomagam.pl wpłacając datki na wskazane konto bankowe.

 

Pomóżmy Amelce wspierając Pana Macieja duchowo i kibicując mu w jego wyzwaniu a także wpłacając datki na bankowe akcji.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here