Bytom/Knurów: Zwycięstwo na koniec roku

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest pokonało w sobotnie popołudnie na wyjeździe zespół MOSM Bytom 98:85. Tym samym drużyna trenera Marcina Reszkiewicza sprawiła sobie i kibicom idealny świąteczny prezent.

Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo. W pierwszej kwarcie to gospodarze narzucili swój styl gry i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Knurowianie musieli więc gonić wynik i mozolnie odrabiali straty.

KTK wzięło się do pracy już od drugiej kwarty, ale bytomianie nie mieli zamiaru ułatwiać zadania swoim rywalom. Dopiero w czwartej odsłonie meczu zespół z Knurowa udowodnił, że jest lepszą drużyną od ekipy z Bytomia i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z końcowego triumfu.

Dla Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest była to ósma wygrana w bieżącym sezonie.

UKS MOSM Bytom – KTK JS Invest Knurów 85:98 (26:18; 22:31; 19:20; 18:29)

MOSM: Całusiński (8 punktów), Trześniewski (0), Hosumbek (5), Moskal (24), Cepiga (3), Krassowka (12), Pleszczyński (13), Kościelecki (20).

KTK: Kończakowski (1 punkt), Wesołowski (2), G. Nowak (22), Kampka (0), Ahaltsev (24), Kaniewski (4), J. Nowak (15), Tobiasz (7), Kuśmierz (3), Kołcz (20), Domżoł (0).