Bytom/Knurów: Bez niespodzianki w Bytomiu

W ramach 11.kolejki III ligi śląskiej koszykarzy zawodnicy Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest przegrali w wyjazdowym spotkaniu w Bytomiu z rezerwami Polonii 60:88. Dla knurowian była to szósta porażka w sezonie.

Podopieczni trenera Andrzeja Wesołowskiego nie byli faworytami niedzielnego spotkania. Druga drużyna Polonii Bytom należy do czołówki trzecioligowych rozgrywek. – „Momenty były, ale to za mało. Udało się w pewnym momencie meczu zbliżyć do rywala na 9 punktów, ale wtedy zawodnicy Polonii zaaplikowali nam dwie „trójki” i uszło z nas powietrze. Od tamtej pory nic nam nie chciało wejść.” – relacjonuje na gorąco po meczu szkoleniowiec knurowskiej drużyny.

Pierwsza kwarta padła łupem knurowian, którzy grali jak równy z równym z zawodnikami rezerw Polonii i wygrywali trzema punktami. Niestety, w drugiej kwarcie koszykarze z Knurowa zostali stłamszeni przez rywala, popełniali wiele błędów a w ataku byli nieskuteczni. Efektem tego na przerwę prowadzili gospodarze jedenastoma punktami. W trzeciej odsłonie gry zawodnicy KTK uwierzyli w siebie i choć nadal przegrywali, to toczyli wyrównany pojedynek z bytomianami. Czwarta kwarta pokazała knurowskiej drużynie miejsce w szeregu. Rezerwy Polonii Bytom grały dojrzałą koszykówkę i nie pozwoliły zawodnikom trenera Andrzeja Wesołowskiego na sprawienie niespodzianki.

Knurowianie mimo porażki nadal zachowują szansę na awans do fazy Play-Off. Aby dołączyć do zespołów, które powalczą o awans do II ligi zawodnicy KTK muszą wygrać dwa ostatnie spotkania oraz liczyć na potknięcie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Jaworzno, który jest bezpośrednim rywalem knurowian w walce o Play-Offy.

Polonia II Bytom – KTK JS Invest Knurów 88:60 (15:18; 23:9; 22:20; 28:13)