InformacjeKnurów

Bystra-Sidzina/Knurów: Ferie to odpoczynek od szkoły, ale nie od Boga

Młodzież z Ruchu Światło – Życie z naszej parafii uczestniczyła w rekolekcjach Oazowych w Bystrej Podchalanskiej. Oto dwa świadectwa uczestniczek tych rekolekcji i świadectwo jednej z animatorek.
❤️❤️❤️

Przed przyjazdem na rekolekcje moja wiara była podupadła, chodziłam na msze z przyzwyczajenia, nie modliłam się, nie miałam relacji z Bogiem.

Na wyjeździe było dużo treści, dużo nowych osób. W 1 pełny dzień poczułam że dostałam „białą kartkę” taki nowy rozdział jakby to co wcześniej nie miało znaczenia i żyłam jakby na nowo. Czułam się dobrze sama z sobą, czułam że wiara ze mną jest że Bóg mi wybaczył to co robiłam źle i to co zrobie źle Bóg mi wybaczy gdy mu zaufam. Wróciłam z wyjazdu czułam pustkę ale nie pustkę w relacji z Bogiem tylko czułam cisze w związku z ludźmi i od momentu powrotu czuje ogromną ochotę by trwać z Bogiem. Mam pragnienie chodzić codziennie na msze niestety nie ma na to czasu codziennie ale już teraz jest czas i miejsce na modlitwę codzienną. Za to chwała Panu.

😇🙏❤️

Oaza Ewangelizacji była dla mnie niesamowicie ważnym czasem w moim życiu!

Było tak wiele sfer, do których ciągle bałam się wpuścić Boga… Nie sądziłam, że te rekolekcje mnie tak bardzo przemienią! Odkryłam Boga w jedności naszej diakonii, w uzupełnianiu się i ogromnym wsparciu. Także w Eucharystii, spotkaniu ze Słowem, dosłownie na każdym punkcie dnia.

Niesamowicie jestem wdzięczna za moich uczestników – wiem, że choć byłam dla nich na taki krótki czas, cieszę się, że mogłam być dla nich tak jak potrafię i na nowo odkrywać moją służbę.

Czuję, że wracam odmieniona, odkryłam na nowo prawdziwą radość ze spotkania z Jezusem i niczym Samarytanka pragnę o tym doświadczeniu opowiadać, bo czegoś takiego po prostu nie można zachować tylko dla siebie ❤️

🕯️To był bardzo wartościowy czas w którym zbudowaliśmy cudowną wspólnotę. Najpiękniejsze było dla mnie to że wspólnie Go uwielbialiśmy na modlitwach wieczornych lub na Eucharystii. Nikt się nie wstydził, nikt nie bał, 😊 po prostu każdy był sobą i mieliśmy wszyscy ogromne pragnienie aby każdego dnia, oddawać mu całych siebie. Sama treść tych rekolekcji dawała bardzo dużo do zrozumienia. Był to jeden z najbardziej wartościowych wyjazdów w moim życiu i polecam każdemu z całego serca.

🎁Niedawno zakończył się drugi turnus Oazy Ewangelizacji (OE)!

Nasi wspaniali uczestnicy, przygotowujący się do pierwszego stopnia oazy – młodzi ludzie z naszej parafii, mieli okazję odkrywać i poznawać Boga w wielu postaciach biblijnych takich jak Samarytanka, Nikodem czy Jawnogrzesznica. Wspólnym mianownikiem ich historii było spotkanie i rozpoznanie Mesjasza w Chrystusie i tego jak On patrzy na człowieka – oczami pełnych miłości i przebaczenia 🤍

To był piękny czas spotkania we Wspólnocie w Eucharystii, w Namiocie Spotkania, na modlitwie, a także w czasie pogodnych wieczorów, wspólnych posiłków czy nawet zmywania! (por. Dz 2, 42 😉)

Za ten piękny czas, przemieniający nasze serca – CHWAŁA PANU! 👊

Info: Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie