Drodzy Czytelnicy Biblioteki Publicznej.

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach (Biblioteka Centralna i wszystkie Filie Biblioteczne) od dziś (25.05.2020 r.) zostaje ponownie otwarta dla Czytelników.

W trosce o bezpieczeństwo Czytelników, w oparciu o wytyczne Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Biblioteki Narodowej, Biblioteka wprowadziła nowe zasady funkcjonowania, które będą obowiązywać w czasie trwającej epidemii koronawirusa.

➡️ Wprowadzone zostają ograniczenia w liczbie czytelników przebywających jednocześnie na terenie Biblioteki Centralnej – dwóch czytelników, na terenie Filii bibliotecznej – jeden czytelnik.

➡️ Czytelnicy zobowiązani są przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii, w szczególności zachować bezpieczną odległość – 2 m, nosić osłonę nosa i ust.

➡️ Zaleca się używać środków dezynfekujących ręce dostępnych w Bibliotece.

➡️ Na czas epidemii zawieszony został wolny dostęp do książek na regałach. Wybrane tytuły będzie mógł podać jedynie bibliotekarz.

➡️ Biblioteka rekomenduje wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z Biblioteką w celu złożenia zamówienia materiałów bibliotecznych, w szczególności książek.

➡️ Wszystkie materiały biblioteczne powracające od czytelników poddane zostaną kwarantannie trwającej 14 dni. Dopiero po upływie tego czasu będą one ponownie dostępne do wypożyczenia.

➡️ Zawieszeniu ulegają również niektóre dodatkowe usługi udostępniane przez Bibliotekę, w tym korzystanie z internetu, wydruki komputerowe, usługi kserograficzne.

➡️ W okresie epidemii Biblioteka nie przyjmuje darów od czytelników.

➡️ Zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki Centralnej i niektórych Filii Bibliotecznych:
Biblioteka Centralna 8:00-16:00
Filia nr 1 w Leszczynach 8:00-16:00
Filia nr 4 w Bełku 8:00-16:00
Filia nr 6 w Przegędzy 12:00-16:00
Pozostałe Filie bez zmian.

Info: BP Czerwionka-Leszczyny