Bilety jednorazowe ZTZ Rybnik tańsze o połowę
Pasażerowie komunikacji miejskiej w Rybniku mogą już kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Rozwiązanie jest darmowe i dostępne także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Standardowo ceny biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Dzięki aktualnej promocji przejazdy mogą być jednak nawet o połowę tańsze.
Aplikacja mPay zapewnia stały i szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą kupować je w każdym miejscu i o każdej porze dnia, bez konieczności stania w kolejkach, posiadania gotówki czy szukania otwartego kiosku. Poza Rybnikiem płatności mPay są dostępne w kilkudziesięciu innych miastach, m.in. w Katowicach, Gliwicach, Raciborzu, Oświęcimiu i Krakowie. W Rybniku aplikacja pozwala kupować telefonem bilety jednorazowe oraz 24-godzinne.
Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i dotknąć kafelka „Komunikacja miejska”. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.
Dzięki trwającej obecnie promocji pasażerowie mogą kupować bilety jednorazowe nawet o połowę taniej. Żeby otrzymać zniżkę, wystarczy podczas zakupu wskazać początkowy i końcowy przystanek na trasie autobusu. Z promocji można korzystać wielokrotnie. Należy jednak pamiętać, że w ramach jednego przejazdu można kupić tylko jeden bilet o obniżonej cenie. Rabat w wysokości 50 proc. dotyczy przejazdów w obrębie miasta. Na oszczędności mogą jednak liczyć także pasażerowie podróżujący liniami, które łączą Rybnik z okolicznymi miejscowościami. Bilety jednorazowe są wtedy tańsze o 1 zł (normalne) i 50 gr (ulgowe).
Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy otworzyć zakładkę „Moje bilety”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Przez cały okres ważności biletu jest on widoczny także na ekranie głównym aplikacji. Okazywanie biletów do kontroli jest możliwe nawet wtedy, gdy telefon nie ma aktywnego połączenia z Internetem.
Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.
Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.
Z regulaminem promocji „Wskaż przystanki i zapłać mniej za bilet” można zapoznać się w aplikacji oraz na stronie internetowej www.mpay.pl.
***
mPay zadebiutował na rynku w 2003 r. i jest najdłużej działającym w Polsce systemem płatności przy użyciu telefonów komórkowych. Aplikacja mPay umożliwia m.in. kupowanie biletów komunikacji miejskiej, regulowanie należności za parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid. Rozwiązanie jest darmowe i dostępne dla użytkowników smartfonów z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.
Od roku 2007 mPay SA jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym, uprawnionym do procesowania transakcji realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Firma posiada też zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Inwestorem strategicznym mPay S.A. od 2013 r. jest Grupa „LEW” S.A. Więcej informacji: www.mpay.pl.
Info: Łukasz Bardyszewski