GierałtowiceGmina GierałtowiceInformacjeSport i rekreacja

Bielsko-Biała/Gierałtowice: Changat Mistrzem Śląska, Kruszyński wicemistrzem!

23 marca w Bielsku-Białej odbyły się zaległe finały Mistrzostw Śląska Kadetów w boksie olimpijskim. Finały zorganizowano w innym terminie ze względu na dużą ilość zawodników startujących w pięciu kategoriach wagowych. W dwóch dodatkowych walkach o tytuł Mistrza Śląska i przepustkę na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (Ranga Mistrzostw Polski), walczyli zawodnicy Gardy Gierałtowice.

W wadze 60 kg Stanisław Changat pokonał Walkowerem Marcela Urbana 06 Kleofas Katowice. We wcześniejszych pojedynkach pokonał Jurij Vigovskij z klubu Pietrzyk Boxing Team w drugiej rundzie przez RSC i Filipa Ciężaka Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno 3-0. Tym samym Stanisław Changat zdobył bilet do Wałbrzycha!

Drugi w ringu pojawił się w wadze 66 kg Szymon Kruszyński. Po bardzo emocjonującej walce uległ 3-0 zawodnikowi GUKS Carbo Gliwice Dawidowi Proksza.

We wcześniejszych walkach Kruszyński wygrał z Mateuszem Sowula 06 Kleofas Katowice 3-0 i pokonał nie jednogłośną decyzją sędziów 2-1 zawodnika Bytomskiej Akademii Boksu Jakuba Wodzisławskiego.

Do dorobku medalowego dopisujemy złoty i srebrny medal.

Podsumowując do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wałbrzych 2024 zakwalifikowało się dwóch pięściarzy Gardy – Stanisław Changat waga 60 kg i Krzysztof Sieprawski waga 80 kg.

Wszystkim pięściarzom i pięściarkom Gardy serdecznie dziękujemy i gratulujemy występu w Mistrzostwach Śląska a Stasiowi oraz Krzysiowi życzymy powodzenia na turnieju finałowym w Wałbrzychu!

Info: Garda Gierałtowice