InformacjeNewsySport i rekreacjaZabrze

Białystok/Zabrze: Bezradny Górnik przegrywa z Jagiellonią

W niedzielę (27 sierpnia) Górnik Zabrze zmierzył się na wyjeździe w ramach 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 4:1.

Podopieczni Jana Urbana rywalizację w Białymstoku rozpoczęli w nieco odmienionym składzie. W podstawowej „jedenastce” znalazł się bowiem Sebastian Musiolik, a po drobnym urazie powrócił Kamil Lukoszek. Ponadto na ławce rezerwowych usiedli: Konstantinos Triantafyllopoulos, Michal Siplak, Erik Janża, a także najnowszy nabytek Trójkolorowych – Szymon Czyż.

Początek spotkania zdecydowanie lepiej ułożył się dla gospodarzy, którzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Wszystko za sprawą Jose Naranjo, któremu asystował Nene. Po kolejnych 10 minutach gry, wynik na 2:0 podwyższył Hiszpan – Jesus Imaz.

Pod koniec 1. połowy kontaktowe trafienie zdobył dla Górników – Sebastian Musiolik. Chwilę później sędzia Tomasz Kwiatkowski pokazał Kamilowi Lukoszkowi czerwoną kartkę, przez co zabrzanie musieli sobie radzić w dziesięciu. Po faulu, bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zamienił na bramkę – Bartłomiej Wdowik (3:1).

Po przerwie na placu gry pojawili się: Konstantinos Triantafyllopoulos (za Kryspina Szcześniaka), Michal Siplak (za Pawła Olkowskiego) oraz debiutujący Szymon Czyż (za Lukasa Podolskiego). Zmiany nie przyniosły jednak oczekiwanego rezultatu, ponieważ w 64. minucie Jagiellonia ustaliła wynik meczu na 4:1 (bramkę zdobył Dominik Marczuk).

Kolejne spotkanie Górnicy rozegrają już 2 września (sobota, godzina 20:00). Naszym przeciwnikiem na wyjeździe będzie Lech Poznań.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 4:1 (3:1)
1:0 – Jose Naranjo (7′)
2:0 – Jesus Imaz (17′)
2:1 – Sebastian Musiolik (39′)
3:1 – Bartłomiej Wdowik (45+1′)
4:1 – Dominik Marczuk (64′)

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerović – Michal Sacek, Miłosz Matysik, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik – Taras Romanczuk (68′ Jakub Lewicki), Jarosław Kubicki – Dominik Marczuk (73′ Tomasz Kupisz), Nene (84′ Dusan Stojinović), Jose Naranjo (68′ Amfimico Pululu) – Jesus Imaz (84′ Alan Rybak).

Górnik Zabrze: Daniel Bielica – Boris Sekulić, Rafał Janicki, Kryspin Szcześniak (46′ Konstantinos Triantafyllopoulos), Kamil Lukoszek – Damian Rasak – Adrian Kapralik (71′ Erik Janża), Lukas Podolski (46′ Szymon Czyż), Paweł Olkowski (46′ Michal Siplak), Daisuke Yokota – Sebastian Musiolik (76′ Mateusz Chmarek).

Żółte kartki: Taras Romanczuk (33′), Bartłomiej Wdowik (42′) – Daisuke Yokota (5′), Erik Janża (80′).