Arteria Ornontowice: Warsztat z uważności z dziećmi – 10 marca

0
117

Kiedy ostatnio pytałaś się o to jak się czujesz?

Kiedy wzięłaś głęboki wdech i naprawdę cieszyłaś tym, co Cię otacza?

Trening uważności może Ci w tym pomóc!

Chcesz, zredukować stres, brak Ci koncentracji, a może chcesz zwolnić, bo masz wrażenie, że życie pędzi i przecieka Ci przez palce?

To mogą być warsztaty dla Ciebie!

Dzieci również przeżywają różnego rodzaju stresy i napięcia. Współczesny świat bombarduje je bodźcami ze wszystkich stron. Reklamy, obrazy, kolory, światła, dźwięki nie sprzyjają odpoczynkowi. Maluchy są wówczas zdenerwowane, często zezłoszczone, a my rodzice nie wiemy jak im pomóc. Dzieci podczas warsztatów uczą się jak ćwiczyć swoją uważność: jak uspokoić gonitwę myśli, jak uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Celem ćwiczeń jest osiągnięcie spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności. Obecność rodziców i wspólna praktyka uważności są dla dzieci bardzo wspierające.

Co to właściwie jest ta uważność?

Uważność to świadome, pełne ciekawości i otwartości doświadczanie chwili obecnej. Zarówno tego, co nas otacza, czyli przedmiotów, przyrody i innych ludzi, jak i tego, co dzieje się w nas samych, czyli odczuć z ciała, myśli czy emocji. Mindfulness to nie jest żadna wyjątkowa ideologia, to po prostu zatrzymanie się w celu dostrzeżenia tego wszystkiego, co związane jest z naszym życiem. Dzięki niej można się lepiej skontaktować ze swoim ciałem, które w obecnych czasach jest bardzo często napięte, zmęczone, obolałe, a także ze swoim umysłem, który w natłoku zadań i obowiązków nie ma, kiedy „odpocząć”. Niby tak zwyczajne, a niestety tak rzadkie we współczesnym, zaganianym świecie.

Korzyści dla uczestników:

– lepsza koncentracja uwagi i lepsza pamięć,

– skuteczniejsze radzenie sobie w stresujących sytuacjach z trudnymi emocjami,

– rosnąca pewność siebie i zdolność do samoakceptacji,

– rezygnowanie z automatycznych reakcji, które pochłaniają naszą energię (tzw. Złych nawyków),

– zwiększenie częstotliwości prospołecznych zachowań (zwiększenie zainteresowania innymi ludźmi, większa odwaga w kontaktach między ludzkich etc.),

– wzrost poczucia ogólnego zadowolenia,

– poprawa relacji pomiędzy rodzicami i dziećmi,

Warsztaty 10 marca o godz. 09:30 są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.

Zapisy pod nr. tel: (32) 23 54 698.

„Bez względu na to, co pojawi się w Twoim umyśle, po prostu to obserwuj” -Ajahne Chah-

Info oraz foto: Arteria Ornontowice