10 kwietnia, po meczu Polska – Niemcy, w Arenie Gliwice Handball Legends zmierzą się z zespołem Politechniki Śląskiej. Legendy polskiej piłki ręcznej chcą promować tę dyscyplinę sportu i jednocześnie pomagać potrzebującym.

Handball Legends to grupa szczypiornistów, w skład której wchodzą m.in. Orły Wenty. W Gliwicach spodziewajmy się m.in. Sławomira Szmala, Grzegorza Tkaczyka, Bartosza Jureckiego i Bartłomieja Jaszki. Zmierzą się oni w Arenie Gliwice z przedstawicielami gliwickiej uczelni. Sportowe emocje gwarantowane!

Środki zabrane podczas meczu oraz w ramach promującej wydarzenie akcji charytatywnej zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację córki pracownika Politechniki Śląskiej. 12-letnia Laura wymaga kosztownego leczenia komórkami macierzystymi.

Do akcji w szczytnym celu włączyła się m.in. Arena Gliwice. Fani szczypiorniaka mogą wylicytować na aukcji internetowej miejsca na dwóch kanapach ustawionych tuż przy linii bocznej boiska i w tak komfortowych warunkach śledzić piłkarskie zmagania. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na oficjalnym profilu Areny Gliwice w serwisie Facebook (FB@arenagliwice.official).

Bilety na mecz piłki ręcznej Polska – Niemcy w ramach kwalifikacji Mistrzostw Europy 2020  są dostępne na portalu eventim.pl.

Info: gliwice.eu


 

Najlepsze miejsce w Arenie Gliwice dla zwycięzcy charytatywnej licytacji

Pomóż 12-letniej Laurze i zobacz mecz Polska vs. Niemcy z najlepszego miejsca. Charytatywna licytacja w Arenie Gliwice

Już 10 kwietnia w Arenie Gliwice reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zmierzy się z reprezentacją Niemiec w kwalifikacjach Mistrzostw Europy 2020. Cztery osoby będą mogły zobaczyć ten mecz siedząc wygodnie niemal przy samej linii bocznej boiska.

10 kwietnia w Arenie Gliwice wielkie sportowe święto – najlepsi szczypiorniści z narodowych reprezentacji Polski i Niemiec na boisku i tysiące fanów na widowni, rywalizacja o wysoką stawkę i gorące emocje.  A skoro święto, to muszą być prezenty! Stawiamy na te najbardziej praktyczne, dlatego zapraszamy do udziału w charytatywnej licytacji na rzecz Laury Zawady, podopiecznej gliwickiego stowarzyszenia Cała Naprzód. Zróbmy jej prezent z okazji sportowego święta!

Laura ma 12 lat. Urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym, wrodzoną cytomegalią, głębokim obustronnym niedosłuchem i padaczką. Dzielnie walczy z przeciwnościami, ale potrzebuje pomocy. Została zakwalifikowana do leczenia komórkami macierzystymi i dzięki wsparciu Całej Naprzód już dwa razy została poddana zabiegowi ich podania, ale to za mało. Podobnych zabiegów musi odbyć pięć, a każdy z nich kosztuje 6,5 tys. złotych. To nie wszystko – trzeba zapłacić za pobyt w szpitalu, intensywną rehabilitację niezbędną dla powodzenia terapii, leki, które Laura przyjmuje na bieżąco, baterie do procesorów mowy, wózek inwalidzki, ortezy i przystosowany do jej potrzeb nowy fotelik samochodowy. Potrzeb jest całe morze.

Pomóc dziewczynce można biorąc udział w jednej z dwóch charytatywnych licytacji prowadzonych w serwisie Allegro. W każdej do wygrania jest dwuosobowa kanapa, na której będzie można zasiąść podczas Festiwalu Piłki Ręcznej 10 kwietnia w Arenie Gliwice. To najbliższy z możliwych punkt widokowy, znajdujący się niemal przy samej linii bocznej boiska. Cena wywoławcza każdej z nich to 100 złotych. Szczegóły w linku.

https://charytatywni.allegro.pl/listing?query=kanapa&scope=all

To nie jedyna okazja do wsparcia potrzebujących tego dnia. Festiwal Piłki Ręcznej 10 kwietnia w Arenie Gliwice to bowiem nie tylko mecz kwalifikacyjny Polska vs. Niemcy, ale także spotkanie charytatywne z udziałem Handball Legends, grupy w skład której wchodzą np. srebrni medaliści Mistrzostw Świata 2007. To właśnie między innymi „Orły Wenty” zmierzą się z drużyną Politechniki Śląskiej, a na widowni pojawią się wolontariusze z puszkami, którzy będą zbierać środki na rzecz 4-letniego Sebastiana Terpińskiego, chorego na złożoną wadę serca. Na leczenie Sebastiana zostanie przekazana także część dochodu ze strefy gastronomicznej.

W składzie Handball Legends pojawią się m.in. Grzegorz Tkaczyk, Mariusz Jurasik, Sławek Szmal, Bartek Jaszka, Bogdan Wenta, Karol Bielecki, Bartek Jurecki, Iwona Niedźwiedź, Monika Stachowska, Karolina Siódmiak. A wszystko, aby pomagać, grać i zachęcać innych do włączenia się w akcje niesienia pomocy potrzebującym.

—————————————————————————————————————–

Mecz Polska vs. Niemcy w Arenie Gliwice zaczyna się o godz. 18. Na spotkanie Handball Legends vs. Politechnika Śląska zapraszamy zaraz po nim. Dla kibiców przygotowano też treningi pod okiem zawodowców, konkursy dla dzieci i młodzieży, zawody sportowe i wiele innych atrakcji.

Bilety

Bilety na mecz Polska – Niemcy są dostępne w sprzedaży internetowej, za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz stacjonarnie w kasie Areny Gliwice (przy wejściu B) od  poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 – 18.00 (płatność kartą i gotówką). Ceny biletów 29 zł / 59 zł / 99 zł / 119 zł. W ofercie znajdują się także bilety: Gold – 169 zł / Premium – 199 zł / Loże VIP – 249 zł.

Info: Arena Gliwice