APN Knurów: Loty w tunelu aerodynamicznym

0
1054

12 stycznia nasi Akademicy mieli okazję poczuć prawdziwie ekstremalnych doznań. Loty odbywały się w tunelu cylindrycznym, w którym  wznosili się pod wpływem strumienia wiatru nawet na 4 metry wysokości. Dodatkowo podłoga była przeźroczysta, a pod nią dodatkowe 5 metrów głębokości, co jeszcze bardziej potęgowało doznania. Wszystko odbywało się w Flyspot Katowice.

Punktualnie o godzinie 17:00 wylosowani szczęśliwcy ubrali kombinezony, specjalne gogle oraz kaski z wtyczkami do uszu. Następnie odbyli krótkie szkolenie, by po chwili unosić się w powietrzu! Jedni niżej, drudzy wyżej, jedni z pomocą instruktora, inni radzili sobie bez! Potężne wentylatory wtłaczały strumienie wiatru, dochodzącego momentami do 200 km/h (dla zaawansowanych organizatorzy potrafią podkręcić do ponad 300 km/h).

Cieszymy się bardzo. Zależy nam na dostarczaniu pozytywnych emocji nie tylko na boiskach, a nasi akademicy z dumą noszą na bluzie logo APN Knurów zarówno na boisku jak i poza nim.

Szczęśliwcy, którzy wzięli udział w lotach to: Bartosz Szurgot, Mateusz Rozumek, Jan Wieteska, Krzysiek Ciupiński, Damian Mechlich, Szymon Kołczyk, Dariusz Wierciński oraz Alex Ślusarczyk.

Autorem zdjęć jest Pan Jacek Szurgot.

Info: apnknurow.pl