GierałtowiceGmina GierałtowiceInformacjeSport i rekreacja

Ostrowiec Świętokrzyski/Gierałtowice: Tymoteusz Wiszniowski najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski Juniorów!

Wspaniałe wieści z Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat! Tymoteusz Wiszniowski zdobył tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw, zdobywając aż pięć złotych medali w konkurencjach 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem motylkowym. Jego osiągnięcia są jeszcze bardziej imponujące dzięki ustanowieniu nowego rekordu Polski na dystansie 400 m stylem dowolnym!

Matylda Rajca również zaprezentowała się rewelacyjnie, zdobywając dwa srebrne medale na dystansach 800 m i 1500 m stylem dowolnym. Ponadto zajęła czwarte miejsce na 400 m stylem dowolnym i dziesiąte na 200 m stylem dowolnym, co jest dowodem na jej niezwykłe umiejętności i determinację.

Paweł Myszkiewicz uplasował się na trzynastym miejscu na 1500 m stylem dowolnym i piętnastym na 800 m stylem dowolnym. Jego osiągnięcia na tak wymagających dystansach są godne pochwały.

Aniela Liszka ustanowiła aż pięć nowych rekordów życiowych w konkurencjach 50 m stylem dowolnym, 50 m, 100 m, 200 m stylem klasycznym oraz 200 m stylem zmiennym. Zajęła również trzydzieste czwarte miejsce na 50 m i 100 m stylem klasycznym, co jest świetnym wynikiem na tle tak silnej konkurencji.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów wzięło udział 752 zawodników z 193 klubów z całej Polski. Nasza czteroosobowa ekipa z Knurowa zaprezentowała się fenomenalnie, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji medalowej na 193 kluby! To niesamowite osiągnięcie i dowód na wysoki poziom naszych młodych sportowców.

Zawody odbyły się na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim, a emocje sięgały zenitu. Zawodnicy Jedności Przyszowice pokazali nie tylko umiejętności i determinację, ale także ogromne serce do walki, co zaowocowało tak wspaniałymi wynikami.