Sport i rekreacja

Na trawie też wygrywają – Wyniki 6 i 7 kolejki Ligi Orlika

Na półmetku Ligi Orlika na prowadzeniu znalazła się ekipa TS 10ka.pl Zabrze. Halowy mistrz Knurowa potwierdza swój prymat i bez względu na nawierzchnię, na jakiej odbywają się rozgrywki, wygrywa mecz za meczem. We wczorajszym spotkaniu z Veritaksem Gumiland „Dziesiątka” długo nie potrafiła złapać właściwego rytmu i do 30 minuty zaledwie remisowała, ale w końcówce Ariel Mnochy i spółka strzelili jeszcze 5 goli.

Okupująca ostatnie miejsce w tabeli Concordia 99 przegrała wczoraj z TKKF Mistral Intermarche tylko jedną bramką i na dodatek grając cały mecz w liczebnym osłabieniu. Taka wygrana nie przynosi chwały TKKF-owi, ale dzięki niej zespół Marcina Polywki utrzymuje kontakt z czołówką.

Również nie najlepiej spisał się wczoraj inny faworyt Tritech. Ubiegłoroczni mistrzowie szybko objęli prowadzenie 3:0, ale potem spoczęli na laurach i oddali pole rywalom, którzy na kilka minut przed końcem meczu doprowadzili do remisu. W ostatnich dwóch minutach Tritech strzelił wreszcie dwa gole i utrzymał 3. miejsce w tabeli.

Program 8. kolejki (27 lipca, poniedziałek): Concordia 99 – ZZ Kadra (18.00), CC Gliwice – Veritax Gumiland (18.50), TS 10ka.pl Zabrze – TKKF Mistral Intermarche (19.40), awansem: CC Gliwice – Tritech (20.30).

Tekst i foto: Waldemar Jachimowski