Dzień Wierciocha – wyniki 2 kolejki MLPNH

W drugiej kolejce rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej w Knurowie mistrzowska drużyna IPA Knurów padła ofiarą znakomitej dyspozycji drużyny Tritechu, a zwłaszcza Dawida Wierciocha. Zawodnik ten strzelił obrońcom tytułu pięć goli i dyskutować można jedynie, który z nich był bardziej efektowny. Mecz rozpoczął się dobrze dla IPA, kiedy po golach Jarosława Stępnia mistrzowie prowadzili 3:1. Prowadzenie to uśpiło faworytów, którzy jeszcze przed przerwą stracili dwa gole, a w drugie połowie byli tylko tłem dla drużyny Wojciecha Górki.

Niespodzianką zakończyło się też spotkanie Teamu Stalmet z TKKF Mistral Intermarche. Do przerwy nic jeszcze nie zapowiadało katastrofy „Stalowych”, kiedy jednak ze stanu 2:2 zrobiło się 2:7, stało się jasne, że nowy sezon drużyna Flisów rozpocznie od porażki. Kluczem do wygranej TKKF-u była bardzo dobra skuteczność strzelecka i świetna postawa w bramce Pawła Ignasiaka. Popularny „Dynia” okrasił swój występ golem do pustej bramki rywala na 4 sekundy przed końcowa syreną.

Podobnie jak przed tygodniem najbardziej wyrównany mecz był udziałem beniaminka Paderek Team. W spotkaniu z Bud-Expert Teamem najmłodsza drużyna ligi prowadziła już 3:1, ale skuteczny pościg pozwolił zespołowi Piotra Rolnika na wywalczenie remisu. Choć uczniowie Zespołu Szkół im. I. Paderewskiego kończyli mecz z uczuciem niedosytu, to na osłodę pozostaje im pozycja lidera.

Już za tydzień kolejne spotkania, Bud-Expert Team zagra z IPA Knurów (19.00), Tritech z Teamem Stalmet (19.45) a Vibovit z TKKF Mistral Intermarche.