Podczas działań „Bezpieczny Weekend” policjanci zwracali uwagę na respektowanie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności na stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Kierujący którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h, muszą się teraz pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Podczas działań na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zauważyli samochód, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Mundurowi dokonali pomiaru. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec Knurowa miał na liczniku 126 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 76 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli i ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym kierującemu mercedesem, który na ulicy Nowej w Jankowicach jechał z prędkością 123 km/h. 28-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego został ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.
500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi został ukarany 25-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju, który na ulicy Szerockiej w Świerklanach jechał z prędkością 103 km/h.
Policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym kierującemu peugeotem, 20-letniemu mieszkańcowi Rybnika, który na ulicy Sportowej w Rybniku jechał z prędkością 104 km/h. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Wkrótce zostaną też wydane decyzje, zgodnie z którymi kierujący pożegnają się z prawem jazdy na 3 miesiące.

 

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami – jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

 

info: KMP Rybnik