Zaplanowane imprezy w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach
„Teatr Franciszka” zaprasza na musical „Tobiasz”
16 marca 2018, godz. 18.00
Centrum Kulturalno – Edukacyjne w Czerwionce – Leszczynach
Musical „Tobiasz” to biblijna opowieść powstała na kanwie starotestamentalnej „Księgi Tobiasza” (scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek, muzyka: Marcin Dzwonowski).
Musical, który ma już swoją 20-letnią historię, zostanie zaprezentowany przez młodzieżowy „Teatr Franciszka” w nowej odsłonie, z towarzyszeniem muzyki „na żywo” w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Katowicach.
Przewodnim wątkiem musicalu jest burzliwa historia miłości Tobiasza i Sary – dzięki niej spektakl jest po części kryminałem, komedią romantyczną i wreszcie – horrorem! To zabawna, a jednocześnie czuła opowieść dotykająca wielu wątków: wierności i posłuszeństwa Stwórcy, relacji rodzinnych, przyjaźni, więzi małżeńskiej i przede wszystkim – miłości.
Porywająca muzyka w rytmach soulu, popu oraz rocka; zabawne i liryczne songi; zaskakująca, pełna odniesień do współczesności fabuła sprawiają, iż Musical niezmiennie bawi i wzrusza – przekazując dyskretnie pocieszającą prawdę o aniołach, przyjaźni, Opatrzności i – rzecz jasna – o miłości.
Największym atutem „Tobiasza” jest jednak to, że młodzi aktorzy „Teatru Franciszka” tworzą go, angażując 100% tego, co mają w sercach – to ich pasja, nie praca.
Treść spektaklu
Pobożny Żyd – Tobiasz, utraciwszy wzrok, wysyła swego syna Tobiasza, aby ten odebrał pieniądze zdeponowane wcześniej u Gabaela w Raga. W podróży młodzieńcowi towarzyszy zagadkowy nieznajomy, który przedstawia się jako daleki krewny rodziny – Azariasz. W czasie obfitującej
w rozliczne przygody wędrówki Tobiasz zakochuje się w córce Raguela – Sarze. Szkopuł jednak
w tym, że dziewczyna jest nękana przez demona Asmodeusza (w noc poślubną giną jej kolejni mężowie). Tobiasz i Sara postanawiają zawrzeć ryzykowny związek małżeński zawierzając siebie Bogu. Po zaślubinach Azariasz staje do walki z Asmodeuszem i zwycięża go. W finale historii ślepy Tobiasz odzyskuje wzrok, zaś Azariasz objawia kim jest naprawdę.
Scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek
Muzyka: Marcin Dzwonowski
Przygotowanie wokalne: Piotr Solorz
Prowadzenie zespołu muzycznego: Karol Makowski
Choreografia: Natalia Wysypoł
Scenografia: Mariusz Kozubek, Wojtek Wójcik, Agnieszka Jasińska
Czas trwania: 120 min. z jednym antraktem.
Bilety do nabycia w kasie CKE w cenie: 30 zł i 35 zł
O zniżki grupowe proszę pytać pod numerem rezerwacji.
Rezerwacje: tel. 32 4311 634 w. 30
Kup Bilet: http://www.ckecl.pl/kup-bilet/
Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/342552089559270/
Więcej na:
facebook.com/franciszki
teatrfranciszka.com
„Teatr Franciszka” – teatr młodzieżowy, działający w ramach Katolickiej Fundacji „Młodzi dla Młodych”, pod kierunkiem reżysera i dyrektora artystycznego Mariusza Kozubka (współzałożyciela Zespołu – razem z ks. dr Robertem Kaczmarkiem). Teatr w swoich projektach artystycznych (warsztaty, praca nad kolejnymi spektaklami, inscenizacje spektakli repertuarowych, dram biblijnych podczas rekolekcji) łączy utalentowanych amatorów z profesjonalistami. Zespół Teatru posiada bogate doświadczenie sceniczne, członkowie teatru w latach 2013–2015 występowali
w megawidowiskach zrealizowanych w katowickim Spodku: „Franciszek – wezwanie z Asyżu”, „Exodus” i „Jonasz”. W czerwcu 2016 roku doszło do pierwszej, w pełni autonomicznej premiery Teatru – musicalu „Tobiasz” i kolejnych musicalowych premier: „Ewangelia według… Kobiet” (październik 2016), „Dawid” (październik 2017). Musicale „Teatru Franciszka” za każdym razem są niezwykle entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność.
Zapraszamy miłośników talentu Antoniny Krzysztoń – 21 stycznia 2018r. o godzinie 18:00 w CKE w Czerwionce-Leszczynach artystka wraz z zespołem zaprezentuje swoją bogatą twórczość z pogranicza poezji śpiewanej, folku i piosenki literackiej.
Antonina Krzysztoń polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów urodziła się w Krakowie. W 1981 roku zadebiutowała na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. Pierwsze kasety wydała w wydawnictwach podziemnych (CDN, Nova, Solidarność Wielkopolska). W jednym z wywiadów powie: “– Choć wiedziałam, że moje piosenki w większości mogłyby ukazać się w normalnym obiegu, nie chciałam tego. Trwał bojkot zarówno TV i Radia. To był czas, gdy ludzi wsadzano do więzienia za ich przekonania. Nie dopuszczałam oczywiście żadnej innej możliwości.“
W tym czasie występowała w kabarecie “Pod Egidą” J. Pietrzaka.
Później stale w “Muzeum Archidiecezji” u Ks. Andrzeja Przekazińskiego, a także w sławnym z niezwykłych działań artystycznych w kościele na ul. Żytniej u Ks. Wojtka Czarnowskiego.
W roku 2006 otrzymuje z rąk Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Order Odrodzenia Polski.
W 1983 bierze udział w Krakowskim Studenckim Festiwalu Piosenki i wygrywa go.
Bojkot TV i radia skończył się.
Antonina Krzysztoń, decyduje się całkowicie poświęcić śpiewaniu. Uznając wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga.
Od tego momentu tworzy pieśni, piosenki i muzykę… Mówi: “Chcę dzielić się tym, co warte jest dzielenia się. Chcę być odpowiedzialna, za każde słowo, które pada ze sceny“.
Jej głos, charyzma, przekaz, porusza i przyciąga ludzi. Od wielu lat występuje w teatrach, kościołach, filharmoniach. W wielkich, mniejszych salach.
Na wielu festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną.
Wydała o tej pory 15 płyt.
“Moim powołaniem, jak mówi, jest śpiewanie dla wszystkich. Bez podziałów”. I rzeczywiście Antonina Krzysztoń trafia do ludzi o różnych przekonaniach, choć dokładnie określa swoją drogę.
“Poprzez Swoją twórczość staram się łączyć ludzi, i wiem, że mi się to udaje. Za to ja często jestem pomijana. Tak, ale to jest właśnie moja droga, wszystko co cenne, zawsze jest kosztowne.
Przyjmuję to! Dziękuję”
W innym miejscu: “Wielu ludzi jest mi bardzo życzliwych i pomocnych, wielu o mnie myśli, są tacy którzy modlą się za mnie. Bym dalej mogła tworzyć i śpiewać. Chyba dlatego ciągle nie brakuje mi pomysłów i sił.
Czy to nie jest piękne!“
W jej śpiewie słychać, że inspirują artystkę różne gatunki muzyki . To wszystko składa się, na jej niepowtarzalne interpretacje.
Współpracowała między innymi z taki twórcami jak: M. Lorenc, A. Pierończyk, L. Możdżer,
K. Knittel, W. Konikiewicz, M. Pospieszalski, W. Waglewski, K. Kryll, W. Przybylski, E. Sosulski, A. Wyrzykowskim, M. Walawender, A. Strug, K. Radomski, M. Wielecki, P. Mazurczak, Z.Wegehaupt.
Od 20 lat współpracuje ze znakomitym gitarzystą M. Majerczykiem , który był także kierownikiem muzycznym wielu jej płyt.
W skład zespołu z którym współpracuje od wielu lat wchodzą:
M. Majerczyk, M. Lamch, Manolo (M. Alban).
Wspólnie wydali dwie płyty i pracują nad trzecią.
“Moim dorobkiem jest możliwość tworzenia różnych projektów ze wspaniałymi, wybitnymi artystami. Moim dorobkiem są moi słuchacze”.
Źródło – strona internetowa artystki.
Bilety w cenie 40zł do nabycia w kasie CKE oraz na http://www.ckecl.pl/
CKE w Czerwionce-Leszczynach serdecznie zaprasza wszystkie dzieci 28 stycznia 2018r. o godzinie 16:00 na spektakl „Kot w butach”.
„Kot w butach”, jeden z najatrakcyjniejszych tytułów baśniowej klasyki, znany jest chyba wszystkim – choćby ze zbiorów Ch. Perraulta czy braci Grimm. Bajka o mądrym, sprytnym i przedsiębiorczym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces, prezentowana jest przez Teatr Współczesny w pomysłowej i zabawnej formie. Lekkie, dynamiczne i bardzo dowcipne przedstawienie zawładnie sercami najmłodszych widzów, także dzięki niesamowitym efektom specjalnym. Starannie przygotowane sceny połączone z projekcjami ruchomego obrazu, wzbudzą duże zainteresowanie również u dorosłego widza.
Kot w butach przekona, że inteligencja, bystrość umysłu i wiara w siebie znaczą więcej niż bezwzględna siła, czy podstępna moc. Któż z nas nie chciałby wcielić się, choć na chwilę, w postać kota który nie tylko potrafi okpić i ośmieszyć pyszałków i brutali, ale doprowadzić do szczęśliwego końca sprawy swojego Pana?
W naszym spektaklu okazuje się że to nie przysłowiowy pies, lecz kot jest „najlepszym przyjacielem człowieka”.
Bilety w cenie 15zł dzieci / 20zł dorośli. Dostępne w kasie CKE oraz na http://www.ckecl.pl/kup-bilet/