InformacjeRegionSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Wyczekiwane zwycięstwo na koncie

W 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał 3:1 Stal Mielec. Bramki dla zabrzańskiej drużyny zdobywali Luka Zahović, Damian Rasak i Patrik Hellebrand.

Początek spotkania był spokojny, a w zasadzie pierwszy kwadrans toczony był w bardzo spokojnym tempie. W 29. minucie Michał Szromnik pewnie obronił strzał głową jednego z zawodników Stali Mielec po rzucie wolnym. Parę minut później wynik tego spotkania otworzyli podopieczni Jana Urbana. Środkiem boiska biegł Lukas Podolski, zagrał na lewą stronę do Yosuke Furukawy, który wystawił piłkę Luka Zahovicowi. Doskonale rozegrana i przemyślana akcja.

W 39. minucie najwyżej w naszym polu karnym wyskoczył Piotr Wlazło i idealnie uderzył głową nie dając żadnych szans Michałowi Szromnikowi. W doliczonym czasie doskonałą sytuację miał Taofeek Ismaheel, ale górą okazał się bramkarz gości. Nic więcej nie wydarzyło się w pierwszej połowie tego meczu i trenerzy w szatni na pewno będą mieli wiele do powiedzenia swoim zawodnikom.

Do 61. minuty meczu musieliśmy czekać na to by coś wydarzyło się w drugiej połowie. Dośrodkowanie Erika Janży prosto na nogę Damian Rasaka. Ten huknął jak z armaty z woleja i pokonał Jakuba Mądrzyka.

Parę minut doskonale w pressingu odnaleźli się nasi zawodnicy. Piłkę przechwycił Norbert Wojtuszek jednak uderzył tylko obok pustej bramki Stali Mielec. W 74. minucie doskonała kontra duetu Ismaheel – Furukawa, ale zabrakło wykończenia i chłodnej głowy. W jednej z kolejnych akcji znowu w głównej roli Japończyk, ale w ostatniej chwili piłkę odebrał mu defensor Stali Mielec.

Druga połowa meczu mogła się jednak podobać Kibicom. Wiele akcji naszej ekipy i dużo mniej rywali. Kolejna doskonała sytuacja dla Górnika w 87. minucie gry. Kamil Lukoszek zagrywał w pole karne, ale zabrakło wykończenia i dołożenia nogi przez Lukę Zahovicia. W doliczonym czasie mecz „zamknął” Patrik Hellebrand. Idealnie dograna piłka i w sytuacji sam na sam nie pomylił się czeski pomocnik.

Za tydzień podopiecznych Jana Urbana czeka wyjazd do Łodzi na mecz z Widzewem.

Górnik Zabrze – Stal Mielec 3:1 (1:1)
1:0 – Zahović 32′
1:1 – Wlazło 39′
2:1 – Rasak 61′
3:1 – Hellebrand 90′

Górnik: Szromnik – Olkowski (46′ Wojtuszek), Janicki, Josema, Janża – Ismaheel (77′ Ambros), Rasak, Hellebrand, Furukawa (77′ Lukoszek) – Podolski, Zahović.

Stal: Mądrzyk – Senger, Matras, Wlazło – Getinger (85′ Wolsztyński), Hinokio (27′ Knap), Guillaumier, Juanzems – Krykun (68′ Wołkowicz), Domański (85′ Tkacz), Shkurin (68′ Assayeg)

Żółte kartki: Olkowski, Ismaheel, Rasak, Podolski, Lukoszek (Górnik) – Domański, Senger, Knap (Stal).