InformacjeNewsySport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Wychowanek Concordii zabiera zwycięstwo Górnikowi

W meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował ze Stalą Mielec 1:1. Bramki dla swoich drużyn zdobyli kolejno Dani Pacheco (Górnik) oraz Łukasz Wolsztyński (Stal).

Pauza Lawrenca Ennaliego wymuszona 4 żółtymi kartkami oraz kontuzja Szymona Czyża odniesiona w meczu z Cracovią wymusiły na Janie Urbanie dwie roszady w wyjściowej „jedenastce”. Z pozycji napastnika na skrzydło przeszedł Adrian Kapralik, a najdalej wysunięte miejsce w linii ataku zajął Sebastian Musiolik. Za jego plecami wystąpił Lukas Podolski.

Trójkolorowi od początku meczu stwarzali większe zagrożenie bramce przeciwnika. W 16. minucie meczu Erik Janża zacentrował z rożnego na głowę „Poldiego”, a ten zgrał piłkę do osamotnionego przez obrońców Kryspina Szcześniaka. Środkowy defensor Górnika uderzył jednak niecelnie głową.

Niespełna 10 minut później role się odwróciły i tym razem to Janża otrzymał prostopadłe podanie od Lukasa Podolskiego, po czym wycofał piłkę ze skrzydła zagrał do wbiegającego w pole karne Kamila Lukoszka. Młodzieżowiec strzelił po ziemi, ale dobrze dysponowany w tym meczu Mateusz Kochalski udanie interweniował.

W 35. minucie ponownie dał o sobie znać duet Janża-Podolski, kiedy kapitan Górnika znalazł podaniem „Poldiego” w polu karnym, a ten po przyjęciu silnie strzelił tuż obok bramki. Mimo naporu podopiecznych Jana Urbana, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Natomiast, druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Górnika. Dani Pacheco ustawił piłkę w bocznym sektorze boiska i zacentrował z rzutu wolnego, w taki sposób że piłka skozłowała w polu karnym. Żaden z zawodników nie zdoła dobiec do podania, jednak futbolówka wpadła do siatki, a Dani Pacheco przypieczętował dobry występ trafieniem.

Górnik miał świetną okazję do podwyższenie wyniku w 84. minucie spotkania, kiedy Pacheco zagrał w pole karne do Piotra Krawczyka. Strzał po ziemi rezerwowego napastnika Trójkolorowych obronił Mateusz Kochalski, który równie dobrze interweniował przy dobitce Sebastiana Musiolika.

W ostatniej minucie meczu Rafa Santos dośrodkował piłkę na głowę Igora Strzałka, a ten przedłużył podanie do Łukasza Wolsztyńskiego. Były piłkarz Górnika i wychowanek Concordii Knurów w pierwszej kolejności podbił piłkę głową, a następnie obrócił się i uderzył efektowanie z woleja, ustanawiając w ten sposób wynik meczu na 1-1.

Punkt dopisany po rozczarowującym remisie nie zmienił pozycji w tabeli Górnika Zabrze.

Górnik Zabrze – Stal Mielec 1:1 (0:0)
1:0 – Pacheco (47′).
1:1 – Wolsztyński (90+2′).

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić, Szcześniak, Janicki, Janża, Rasak (83′ Nascimento), Pacheco, Lukoszek (66′ Olkowski), Podolski (83′ Krawczyk), Kapralik (66′ Kozuki), Musiolik.

Stal Mielec: Kochalski – Pingot, Matras, Ehmann (85′ Wolsztyński), Wołkowicz (55′ Getinger), Guillaumier (69′ Santos), Wlazło, Gerstenstein (55′ Juanzems), Hinokio (55′ Strzałek), Domański, Shkurin.

Żółte kartki: Rasak, Janża,Szcześniak – Pingot.
Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Info: Górnik Zabrze SSA