InformacjeKronika policyjnaZabrze

Zabrze: Sportowa pasja zabrzańskiego policjanta

Aspirant Sztabowy Jordan Kowalczyk z Komisariatu I Policji w Zabrzu sprawdza się nie tylko w roli policjanta, ale również sportowca w jednej z najbardziej wymagających dyscyplin, jaką jest triatlon. We wrześniu na Mistrzostwach Polski w Triatlonie, które rozegrane były w Malborku, na dystansie ironmen zdobył 63 miejsce na 361 uczestników. Ponadto kilka dni temu obronił tytuł w Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej i pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Zawody ironman organizowane są na dystansach: 3,8 km pływanie, 180 km jazda na rowerze i 42 km biegu. Triathlon to ekstremalnie wymagająca dyscyplina sportowa, która przyciąga najwytrwalszych sportowców. Do takich właśnie zalicza się aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie I Policji w Zabrzu.

W rozegranych 2 września Mistrzostwach Polski w Triathlonie, na dystansie ironmen zdobył 63 miejsce na 361 uczestników oraz 10 miejsce w swoje kategorii wiekowej. Ponadto kilka dni temu wystartował w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym na Zalewie na Piaskach w Kryspinowie. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Nasz policjant zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej i pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Info: KMP Zabrze