InformacjeRegionSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Podział punktów w Warszawie

Podziałem punktów, po remisie 1:1 zakończył się ostatni wrześniowy mecz Trójkolorowych. Jedyną bramkę w wyjazdowym spotkaniu z Legią Warszawa zdobył Kamil Lukoszek, zaliczając trafienie z jedenastego metra.

Spotkanie rozpoczęło się od kontuzji Manu Sancheza i zmiany już w 5. minucie gry. Parę minut później ewidentna ręka Luquinhasa w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny dla naszej drużyny. Lukas Podolski oddał „jedenastkę” Kamilowi Lukoszkowi, a ten pewnym uderzeniem w prawy dolny róg bramki pokonał Kacpra Tobiasza.

W 18. minucie Oyedele świetnie zagrał do Morishity, który znalazł się przed naszą bramką. Pewnie z bramki jednak wyszedł Michał Szromnik i zażegnał zagrożenie. Dobrze w pole karne w jednej z akcji próbował dośrodkował Taofeek Ismaheel, ale strzał jego kolegi z drużyny dobrze obronił Tobiasz.

W 35. minucie gry skutecznym uderzeniem głową popisał się Radovan Pankov, doprowadzając do remisu w tym meczu. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Rubena Vinagre i jeszcze lepsze uderzenie obrońcy gości.

W drugiej połowie Górnicy ze skupieniem próbwali pojedynczych ataków na bramkę miejscowych. „Szefem” w środku pola Legii zdecydowanie był Max Oyedele, który wiele razy celnie zagrywał piłkę czy powstrzymywał nasze ataki. W ataku podopiecznym Jana Urbana brakowało chłodnej głowy. Były rajdy Erika Janży, Norberta Wojtuszka czy Yosuke Furukawy.

Nasze serca na moment mocniej zabiły w 80. minucie gry. Świetnie do środka pola w swoim zszedł Lukas Podolski. Huknął z lewej na bramkę Tobiasza, ale piłka odbiła się od Steve Kapaudiego i zmieniła lot piłki. W 87. minucie gry bardzo dobre uderzenie Rubena Vinagre, ale pewnie interweniuje w bramce Michał Szromnik.

Więcej emocji w tym meczu nie było i Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Legią Warszawa. W sobotę zabrzan czeka domowe spotkanie z Zagłębiem Lubin.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)
0:1 – Lukoszek, 10′ k
1:1 – Pankov, 35′

Legia: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Vinarge – Oyedele (78′ Urbański), Wszołek, Kaustka, Morishita – Luquinhas (68′ Burch), Chodyna (78′ Celhaka), Pekhart (68′ Afarela)

Górnik: Szromnik – Sanchez (5′ Olkowski), Szcześniak, Josema, Janża – Ismaheel (65′ Wojtuszek), Rasak, Hellebrand, Lukoszek (65′ Furukawa) – Podolski, Zahović (46′ Ambros)

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)
Żółte kartki: Luquinhas (Legia) – Rasak (Górnik)
Frekwencja: 24438