InformacjeRegionSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Pięć bramek i przegrana z Lechią

W 7. kolejce PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Lechią Gdańsk 2:3. Trafienia dla Trójkolorowych zanotowali Paweł Olkowski i Filipe Nascimento.

Od samego początku z dużo większym animuszem atakowali podopieczni Jana Urbana. Bardzo dobrze układała się współpraca Erika Janży z Taofeekiem Ismaheelem. Po stronie gości szalał jednak Camilo Mena, który napsuł nam sporo krwi. W 13. minucie gry piłkę w siatce umieścił Luka Zahović, ale zdaniem sędziego liniowego był na pozycji spalonej.

W kolejnych minutach to Górnik Zabrze miał więcej do powiedzenia, jednak brakowało przysłowiowej „kropki nad i”. W 24. minucie gry na prowadzenie wyszli goście. Bardzo dobra indywidualna akcja w wykonaniu Antona Tsarenki wykończona strzałem przy słupku. Parę chwil później było już 0:2, najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu z rożnego wyskoczył Elias Olsson i to on trafił do siatki. Więcej okazji nie oglądaliśmy i oba zespoły udały się do szatni.

W przerwie trener Jan Urban przeprowadził trzy zmiany, a pierwsza bardzo dobra sytuacja dla Górnika była w 50. minucie gry. Ismaheel uderzył jednak tylko w boczną siatkę.

Parę minut później wszystko było już zgodnie z planem. Świetna akcja całego zespołu i gola zdobył Paweł Olkowski, który wykończył akcję jak rasowy snajper. Dogodną sytuację w 61. minucie miał Lukas Ambros, ale jego uderzenie minęło bramkę Szymona Weiraucha. Po raz drugi w tym meczu bohaterem został Paweł Olkowski, tym razem wybił piłkę z lini bramkowej po uderzeniu Camilo Meny.

W kolejnej akcji było groźnie po dośrodkowaniu Kapicia z rzutu rożnego, na posterunku jednak Michał Szromnik. W 69. minucie już wszystko wyszło Lechii Gdańsk po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Na słupku dobrze ustawiony był Bohdan Viunnyk, który wpakował piłkę do bramki, po dośrodkowaniu Kapicia.

W 82. minucie gry nadzieje w serca kibiców wlał Filipe Nascimento, który popisał się fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego. W 91. minucie powinno być 3:3, na posterunku jednak Szymon Weirauch.

Podopieczni Jana Urbana walczyli w końcówce meczu o doprowadzenie do remisu, ale mecz niestety zakończył się porażką Trójkolorowych. Przed nami ligowa przerwa na spotkania reprezentacji Polski w ramach rozgrywek Ligi Narodów.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 2:3 (0:2)
0:1 – Tsarenko 24′
0:2 – Olsson 28′
1:2 – Olkowski 53′
1:3 – Viunnyk 68′
2:3 – Nascimento 82′

Górnik Zabrze: Szromnik – Sanchez (46′ Olkowski), Szala, Josema, Janża – Ismaheel, Rasak, Hellebrand (46′ Nascimento), Wojtuszek (68′ Lukoszek), Podolski (46′ Ambros) – Zahović (87′ Buksa).

Lechia Gdańsk: Weirauch – Piła, Pllana, Olsson – Conrado (82′ Kałachur), Kapić (82′ Neugebauer), Zhelizko, Tsarenko (72′ Gueho) – Mena, Wójtowicz (62′ Sezonienko), Viunnyk.

Żółte kartki: Rasak, Ismaheel (Górnik) – Weiruch, Kałachur (Lechia).