InformacjeNewsyRegionSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Górnik wygrywa z Cracovią

W poniedziałkowym meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Cracovię 1:0 po bramce Pawła Olkowskiego.

Starcie Górnika Zabrze z Cracovią było ostatnim spotkaniem 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Jana Urbana po 90. minutach zaciętej rywalizacji pokonali Pasy 1:0. Decydującą bramkę zdobył dla Trójkolorowych – Paweł Olkowski, który pojawił się na boisku w 76. minucie.

W 1. połowie meczu żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować przewagi, która mogłaby spowodować otwarcie wyniku. W przypadku Górników najlepszą sytuację strzelecką miał w 16. minucie – Sebastian Musiolik, jednak górą okazał się bramkarz Cracovii.

Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze, których posiadanie piłki wynosiło 56% (2. połowa). Dodajmy, że zabrzanie stworzyli sobie aż 13 sytuacji strzeleckich. Jedną z nich przemienił na bramkę wspomniany wcześniej Olkowski, który zmienił w 76. minucie – Adriana Kapralika, wcześniej na murawie pojawił się jeszcze Dani Pacheco (46. minuta, za Kamila Lukoszka).

W końcówce spotkania Trójkolorowi skutecznie się bronili, co potwierdza czyste konto i kolejny świetny występ Daniela Bielicy. Następny mecz Górników już w najbliższą niedzielę (12 listopada). Naszym przeciwnikiem będzie na wyjeździe Stal Mielec (pierwszy gwizdek o 12:30).

Górnik Zabrze – Cracovia Kraków 1:0 (0:0)
1:0 – Paweł Olkowski (62′).

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić, Szcześniak, Janicki, Siplak – Yokota (86′ Dadok), Rasak, Czyż, Kapralik (77′ Olkowski), Lukoszek (46′ Pacheco) – Musiolik.

Cracovia: Madejski – Kakabadze, Ghita, Hoskonen, Skovgaard – Bochnak (57′ Kallman), Knap (68′ Rapa), Oshima, Rakoczy (68′ Atanasov), Myszor – Śmiglewski (57′ Makuch).

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Żółte kartki: Kapralik, Musiolik, Sekulić – Rakoczy, Knap, Skovgaard.

Info: Górnik Zabrze SSA