GliwiceInformacje

Włocławek/Gliwice: 38 medali gliwickich seniorów na Mistrzostwach Polski

Rekordowe 38 medali – w tym 12 złotych, 19 srebrnych i 7 brązowych – wywalczyli gliwiccy seniorzy podczas 34. Mistrzostw Polski Masters w lekkiej atletyce. Nasze miasto we Włocławku reprezentowała ekipa 23 zawodników Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z których aż 19 zdobyło medale.

Kolejnym sukcesem sportowym mogą pochwalić się seniorzy, na co dzień trenujący pod okiem trenera Czesława Okońskiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gliwicach. Zdobyli aż 38 medali podczas lipcowych Mistrzostw Polski Masters w lekkiej atletyce. W rywalizacji uczestniczyło w sumie 574 zawodników z całego kraju. Rekordzistą z Gliwic okazał się 91-letni Czesław Pluszczewski, który w swojej kategorii wiekowej zdobył aż cztery złote i dwa srebrne medale.

• Mieczysław Riss – srebrny medal w trójskoku (75+),
• Leszek Stecuła – 2 srebrne medale w skoku wzwyż i biegu na 100 m przez płotki oraz 2 brązowe w skoku w dal i trójskoku (60+).

Warto podkreślić, że trener gliwickiej reprezentacji Czesław Okoński, który niedawno skończył 83 lata, po raz pierwszy w karierze startował w chodzie na 5 km i zdobył w tej konkurencji złoty medal.

Info: UM Gliwice