Warszawa/Knurów: Zgłoś się do konkursu „Młoda Polka”!
Jesteś młodą kobietą, która aktywnie działa w biznesie, w nowych technologiach, w kulturze i sztuce, sporcie, działalności społecznej lub w innej dziedzinie życia? Jeśli tak, to zgłoś się do konkursu „Młoda Polka”! To plebiscyt, do którego zgłaszają się kobiety samodzielnie lub są nominowane przez innych. Grupa docelowa to dziewczęta posiadające polskie obywatelstwo. Warunkiem zgłoszenia jest wiek 19-29 w dniu wysłania zgłoszenia oraz wybitne osiągnięcia w jednej z ośmiu kategorii.
Jury składające się z grupy uznanych ekspertów reprezentujących różne obszary życia biznesowego i społecznego przeprowadza wstępną selekcję przysłanych zgłoszeń. Do finału dochodzą te, które mają największą ilość głosów od internautów – po trzy osoby w jednej kategorii. Wszystkie one zostają finalistkami konkursu i otrzymują zaproszenie na uroczystą Galę w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Jury wyłania spośród finalistek po jednej laureatce w każdej z ośmiu kategorii. Laureatki zdobywają stworzone na potrzeby konkursu statuetki.
Konkurs prowadzony jest w następujący kategoriach:
1️⃣. Biznes i Przedsiębiorczość
2️⃣. Wynalazki, Innowacje i Nowe Technologie
3️⃣. Edukacja i Nauka
4️⃣. Zdrowie i Medycyna
5️⃣. Kultura i Sztuka
6️⃣. Media
7️⃣. Sport
8️⃣. Działalność społeczna
Nagrodzone, oprócz zaproszenia na piękną Galę i wręczenia im statuetek, otrzymują również możliwość udziału w procesie mentoringowym z Mentorką lub Mentorem oraz warsztatach dobrostanu psychicznego. Ponadto laureatki mogą również liczyć na potencjalne pozyskanie inwestorów oraz pomoc w nawiązaniu kontaktów, które przyniosą realne korzyści w ich dalszym rozwoju.
W jury konkursowym zasiadają:
1) Magdalena Ficek – architekt wnętrz, specjalista neuroarchitektury, designer, artysta, naukowiec, wynalazca, wizjoner, pilot balonów na ogrzane powietrze, honorowy pracownik NASA, innowator i waścicielka wielu opatentowanych projektów m. in.: Balonodrom Project©, system technologii Vinci Power Nap®, pomysłodawczyni Akademii Leonarda da Vinci© i wielu innych.
2) Aleksandra Pilipiuk – założycielka i właścicielka Prawa Małego Biznesu. Jest adwokatką, absolwentką prawa, studentką studiów doktoranckich z prawa w języku angielskim. Absolwentką finansów i rachunkowości w języku angielskim ze specjalnościami: bankowość oraz finanse przedsiębiorstw.
3) Weronika Tomiak – studentka kierunku lekarskiego i lingwistyki dla biznesu w Łodzi. Założycielka i Prezeska Fundacji Neuroróżnorodni. Szerzy świadomość na temat osób neuroatypowych – edukuje o różnych formach funkcjonowania mózgu, np. u dyslektyków, autystów, synestetów czy osób z ADHD. Marzy o większej dostępności wsparcia dydaktycznego: zapewnianiu dostosowań i indywidualizacji kształcenia na każdym szczeblu edukacji w Polsce. Wolontariuszka w wielu organizacjach pozarządowych, między innymi w fundacjach: Girls Future Ready i Vital Voices Chapter Poland oraz w programie Debiutantki.
4) Alicja Wodecka – wybitny pedagog z wieloletnim doświadczeniem, dyrektor Zespołu Szkół Łączności w Warszawie im. prof. dr inż. Janusza Groszkowskiego oraz XCVI Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej. Mecenas Teatru N.O.R.A. (Nadwiślańskie Oddziały Rezerw Artystycznych), którego członkowie rekrutują się spośród uczniów klas artystycznych Liceum Osieckiej. Nauczyciel chemii.
5) Marta Wolf-Zdzienicka – dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca Słowianki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ na kierunku kulturoznawstwo – specjalizacja kulturoznawstwo międzynarodowe (studia licencjackie i magisterskie). W latach 1993-1996 była tancerką w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” działającym w Centrum Młodzieży w Krakowie; zaś w latach 1997 – 2000 tancerką w Zespole Pieśni i Tańca AGH „Krakus”. W latach 2002-2013 była czołową tancerką w Zespole Pieśni i Tańca UJ „Słowianki”. Ma na swym koncie ponad 300 występów artystycznych w kraju i zagranicą.
6) Monika Żochowska – polska biznesswoman z międzynarodową karierą. Jest współzałożycielką firmy Phenicoptere i marki GLOV, które odniosły sukces wśród milionów użytkowniczek w ponad 60 krajach. Monika Żochowska ma na swoim koncie wiele innowacyjnych i opatentowanych produktów kosmetycznych, takich jak m.in. bestsellerowe rękawiczki do demakijażu, które zmywają kosmetyki tylko przy użyciu wody. Oprócz osiągnięć w branży kosmetycznej jest również certyfikowanym znawcą diamentów i właścicielką firmy Diamond Advisory.
Pomysłodawczynią konkursu jest Agnieszka D. Michalczyk, prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery, twórczyni programu edukacyjno-charytatywnego „Debiutantki”.
Więcej informacji na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej konkursu: https://www.mlodapolka.pl/
Info: MłodaPolka.pl
Fot. Canva