Warszawa/Knurów: Zawodnicy Eugenu pokazali siłę!

W miniony weekend w Warszawie na hali OSiR Praga Południe odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, które były eliminacjami do Mistrzostw Świata na Malcie oraz do Mistrzostw Europy w Pilzna. W zawodach wzięło udział pięciu zawodników UKS Eugen Knurów.

W piątkowy poranek na pomoście mogliśmy zobaczyć Sandrę Dzieżok, która wystartowała kategorii Juniorek do lat 18 w wadze do 63 kg. Zajęła czwarte miejsce i poprawiła swój total w trójboju o 17,5 kg i tym samym rekordy życiowe we wszystkich bojach (przysiad 117,5 kg, wyciskanie 62,5 kg, martwy ciąg 122,5kg).

Zawodniczka, pomimo iż głównym jej celem jest start na Mistrzostwach Świata na Malcie w Trójboju Siłowym Sprzętowym, zdecydowała się wystartować w tych zawodach.

Wieczorem wystartował Szymon Gruszka, junior 16 w kategorii do 105 kg. Szymon mimo iż jest bardzo młodym zawodnikiem, który dopiero w ubiegłym roku rozpoczął swoją przygodę z trójbojem idzie jak burza. Gruszka zajął pierwsze miejsce i zloty medal w swojej kategorii oraz pierwsze miejsce w kategorii OPEN juniorów do lat 16.

Poprawił także swój total w trójboju o 59kg, (przysiad 250,5kg, wyciskanie 142,5kg, martwy ciąg 270 kg), pobił dwa własne rekordy Polski z Pucharu Polski z marca, w wyciskaniu i martwym ciągu. Szymon tym samym zdobył kwalifikacje na Mistrzostwa Świata na Maltę.

W niedzielę startowało trzech naszych zawodników. Tomasz Nieradzik, junior 23 w kategorii do 66 kg, zajął drugie miejsce i srebrny medal z łącznym wynikiem w trójboju 482,5 kg (przysiad 182,5, wyciskanie 110, martwy ciąg 190kg. Zawodnik poprawił swój total o 22,5 kg, ustanawiając rekordy życiowe w wyciskaniu i martwym ciągu.

Kolejno Mateusz Gaura (J23 do 120 kg) zajął piąte miejsce z łącznym wynikiem 527,5kg (przysiad 207,5 wyciskanie 100 kg, martwy ciąg 220 kg). Zawodnik we wszystkich bojach ustanowił swoje rekordy życiowe w przysiadzie i martwym ciągu o 27,5 kg.

Grzegorz Kolankiewicz (J23 do 93 kg) zajął drugie miejsce i srebrny medal z łącznym wynikiem w trójboju 682,5 kg (przysiad 255kg, wyciskanie 157,5kg, martwy ciąg 270kg). Zawodnik poprawił swoje wyniki w przysiadzie i w wyciskaniu o 2,5kg od ostatniego Pucharu Polski.

„Gratulujemy wszystkim bardzo udanych startów i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!” – informują władze klubu.

Info: Eugen Knurów