KnurówNewsySport i rekreacja

Szukam prawdziwków – wywiad z Grzegorzem Sobierajskim trenerem Kickboxingu w knurowskim fight clubie

 

Szukam prawdziwków – wywiad z Grzegorzem Sobierajskim trenerem Kickboxingu w knurowskim fight clubie

 

Jest pan znany i kojarzony przede wszystkim z środowiskiem związanym ze sztukami i sportami walki, posiada pan wiele zainteresowań i uprawnień instruktorskich dlaczego jako wiodący wybrał pan Kickboxing?

Za jego skuteczność. Uprawiałem w swoim życiu wiele sztuk i sportów walki ale to właśnie Kickboxing spełnił moje sportowe oczekiwanie najbardziej. Najprościej mówiąc to jak wersja Combat sztuk i sportów walki. To jakby wyciągnąć ze starej dobrej książki całą kwintesencję bez uszczerbku dla treści i przesłania i zamieścić ją na kilkunastu, no kilkudziesięciu stronach. Skuteczny w rywalizacji sportowej i nie tylko. W nauce opary na starej, dobrej i sprawdzonej metodologii pięściarskiej z użyciem kopnięć zaczerpniętych z dalekowschodnich sztuk walki. Dynamicznie rozwijający się i nowoczesny. Nie jestem chyba w stanie wymienić wszystkich zalet tego sportu dlatego wybrałem Kickboxing.

Wiemy, że prowadzi pan wiele grup szkoleniowych od dziecięcej po dorosłych. Praca w jakich grupach daje panu najwięcej satysfakcji?

Spełniam się jako trener i ogólnie lubię pracować z ludźmi ale najwięcej satysfakcji daje mi praca z młodzieżą. Móc obserwować rozwój sportowy ale i osobowy młodego człowieka, móc pokazać mu właściwą drogę, widzieć jak przekształca się i uczy, a potem naukę tę obraca w sukces sportowy to dla mnie jak nagroda. Jeśli przy okazji uda się na przykład „zbłąkaną” osobę bo i takie się zdarzają ukierunkować na właściwą drogę w życiu prywatnym to już pełen sukces!!

Wracając do skuteczności Kickboxingu. W jakim czasie jest pan w stanie wyszkolić młodego człowieka, mówimy oczywiście o osobie, która wcześniej nie uprawiała sportów walki?

Wyszkolenie osoby do pozycji zawodnika rozpoczynającego rywalizację na zawodach sportowych, wiadomo mówimy o szansach medalowych w sporcie amatorskim, trwa około 1 roku do 2 lat, w zależności od takich czynników jak stan sprawności fizycznej, predyspozycje psycho – fizyczne, wiek, czy po prostu chęci… Oczywiście czas ten skraca się czasami diametralnie w przypadku osób uprawiających wcześniej sporty walki.

Jakich kandydatów do uprawiania kickboxingu pan szuka?

Nasz klub jest klubem dla wszystkich niezależnie od płci, wieku, czy poziomu wytrenowania. Ale ja docelowo szukam osób młodych, chętnych do nauki. Osób, które chcą poddać się dobremu i ciężkiemu treningowi oraz moim wymaganiom hahaha… Szukam „prawdziwków”.

Ma pan spore wymagania?

Zdecydowanie tak ale mam też i sporo do zaoferowania.
Moim głównym celem jest rywalizacja w zawodach sportowych, a jeśli się chce z sukcesami rywalizować w zawodach sportowych rangi krajowej, czy międzynarodowej trzeba poddać się określonemu reżimowi. Nie ma innej drogi. „Sukces nie jest wynikiem słomianego zapału…”. Jestem wymagającym trenerem ale w ogólnym rozrachunku najwięcej wymagam od siebie.
Fight Club Knurów ma ugruntowaną pozycję na rynku. Aktualnie zrzeszony jest w prężnie rozwijającej się Polskiej Federacji Kickboxingu dzięki czemu mamy seminaria szkoleniowe, zgrupowania i obozy, egzaminy na stopnie zawodnicze i mistrzowskie, kadrę trenerską i zawodniczą, rywalizujemy na zawodach sportowych rangi krajowej i międzynarodowej. Nasz klub posiada możliwości i struktury do prawidłowego rozwoju sportowego zawodników.

Zapraszam więc na zajęcia Kickboxingu w naszym klubie 🙂

Ze swojej strony życzymy wielu sukcesow zarówno w pracy zawodowej jak i życiu prywatnym. Czekamy z niecierpliwością na kolejne zwycięstwa. Z pewnością przekażemy dobre informacje naszym czytelnikom.