InformacjeNewsySport i rekreacjaZabrze

Szczecin/Zabrze: Porażka po dogrywce

We wtorek (5 grudnia) Górnik Zabrze zmierzył się na wyjeździe z Pogonią Szczecin w ramach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1 (po dogrywce).

W porównaniu do ostatniego ligowego starcia z Portowcami, trener Jan Urban zdecydował się na kilka roszad w składzie. Wyjściową „jedenastkę” uzupełnili wchodzący ostatnio z ławki Lukas Podolski, czy Robert Dadok. Ponadto po drobnym urazie powrócił Damian Rasak.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Wyraźną przewagę w statystykach miała jednak Pogoń, której posiadanie piłki wynosiło 66%. Ponadto podopieczni Jensa Gustaffsona stworzyli sobie 11 sytuacji bramkowych (przy 6 Górnika).

Po przerwie gospodarzom udało się otworzyć wynik, a autorem trafienia był Kamil Grosicki. W 75. minucie na murawie zameldowali się: Michal Siplak (za Erika Janżę), Norbert Barczak (za Kamila Lukoszka) oraz Daisuke Yokota (za Roberta Dadoka). W późniejszym czasie na boisku pojawili się jeszcze Piotr Krawczyk (za Lukasa Podolskiego) i Filipe Nascimento (za Pawła Olkowskiego).

W 90. minucie Trójkolorowym udało się doprowadzić do wyrównania. Do siatki Portowców trafił Sebastian Musiolik. W dogrywce gospodarze odzyskali prowadzenie za sprawą Leonardo Borgesa, który wykorzystał podanie Rafała Kurzawy.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 2:1, 1:1 (0:0)
1:0 – Grosicki (72′).
1:1 – Musiolik (90′).
2:1 – Borges (95′).

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist (100′ Stolarski), Zech, Malec, Koutris – Gamboa (65′ Gorgon), Ulvestad (65′ Biczachczjan) – Kurzawa, Korczakowski (65′ Fornalczyk), Grosicki (78′ Borges) – Koulouris.

Górnik Zabrze: Szromnik – Olkowski (82′ Nascimento), Szcześniak, Triantafyllopoulos, Janża (75′ Siplak) – Rasak – Dadok (75′ Yokota), Podolski (82′ Krawczyk), Ennali, Lukoszek (75′ Barczak) – Musiolik.

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Żółte kartki: Kurzawa – Nascimento, Barczak.