Studenci wracają do ław – uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018
W poniedziałek uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018! Od wtorku kilka tysięcy nowych studentów Politechniki Śląskiej zasiądzie w ławach na blisko 60 kierunkach studiów działających w Gliwicach oraz Katowicach i Zabrzu.
2 października o godz. 10.00 w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej rozpocznie się inauguracja nowego politechnicznego roku akademickiego. Przebieg uroczystości, w tym prezentację wykładu na temat „Problemy rozwoju materiałów i technologii w turbinowych silnikach lotniczych”, który wygłosi prof. Lucjan Swadźba z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, będą rejestrować kamery uczelnianej telewizji. Tradycyjna Msza święta w intencji studentów i pracowników Politechniki Śląskiej odbędzie się tego samego dnia w gliwickiej katedrze. Początek – godz. 18.00.
Tegoroczną rekrutację na Politechnikę Śląską można uznać za bardzo udaną. Wzięło w niej udział prawie 7 200 kandydatów. Najpopularniejszym kierunkiem ponownie okazała się informatyka.
Na oblegany kierunek na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki rekrutowało się aż 820 kandydatów, co w przeliczeniu daje prawie 4 osoby na jedno miejsce. Dużą popularnością cieszyły się również: automatyka i robotyka – 402 kandydatów, budownictwo – 384 kandydatów, a także architektura – 347 kandydatów. Wielu maturzystów wybrało także transport oraz filologię na specjalności język angielski.
Nowe gliwickie profile to automatyka i informatyka przemysłowa, a także gospodarka surowcami mineralnymi na Wydziale Górnictwa i Geologii, budownictwo podziemne na Wydziale Budownictwa, inżynieria procesowa i aparatura przemysłowa na Wydziale Chemicznym, monitoring i zarządzanie środowiskiem na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz fizyka techniczna w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznym.
W ofercie Politechniki znalazły się również bezpłatne studia w języku angielskim na 11 kierunkach, a także studia dualne na kierunku mechanika i budowa maszyn. Tam studenci od pierwszego roku równolegle zdobywają wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie zawodowe w ramach płatnych staży w strefowych firmach z branży automotive.
Info : gliwice.eu