InformacjeRegionZabrze

Rodos/Zabrze: Zabrzański szachista zdobył złoto na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Szachach Klasycznych

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach Klasycznych, w kategorii do lat 12, odbyły się w Grecji, na wyspie Rodos, w dniach 20-28 czerwca. Polski Związek Szachowy nominował do startu cztery drużyny. Wszystkie zespoły zdobyły medale. Drużyna, w składzie zabrzanin Antek Radzimski, Wiktor Golis, Andrii Diachek oraz Adam Gibała, wywalczyła złoto.

To nie jedyne osiągnięcie Antka na tym turnieju. Młody szachista grał na trzech z czterech szachownic i uzyskał wynik 6.5 punktu z siedmiu partii. Sięgnął po trzy trofea: złoto z drużyną do lat 12, złoty medal na 3 szachownicy, złoto za klasyfikację łączną do lat 12 (juniorki i juniorzy).

Jest to drugi rok z rzędu, gdy Antek wraca ze złotym medalem z Drużynowych Mistrzostw Europy. W poprzednim roku także miał złoty medal na 3 szachownicy z wynikiem 5.5 punktu z siedmiu partii. Antek był jedynym reprezentantem Śląska w całej kadrze Polski, która została powołana do udziału w tych Mistrzostwach.

Info: UM Zabrze