InformacjeSport i rekreacjaZabrze

Mureck/Zabrze: Kolejne sukcesy zabrzańskich szachistów

Na początku sierpnia zabrzańscy szachiści Jerzy Straszak i Adam Seemann odnieśli wspaniałe sukcesy na Mistrzostwach Unii Europejskiej 2023. Młodzi sportowcy są zawodnikami klubu Szach Mat Zabrze i swoje umiejętności szlifują pod skrzydłami Katarzyny Krajewskiej. Na zwodach, które odbyły się w Austrii, pierwszy z nich zdobył brązowy medal w kategorii rozgrywek do lat 8. W tej samej grupie tytuł Mistrza Unii Europejskiej zdobył Oskar Soboń z Bielska-Białej występujący również w barwach zabrzańskiego klubu Szach Mat Zabrze. Natomiast Adam Seemann zajął najwyższe miejsce na podium w kategorii do lat 12.

Młodzi szachiści przez siedem dni rozgrywali kilkugodzinne partie, a między nimi analizowali i przygotowywali się do kolejnych meczów. Pobyt w Austrii był niezwykle wyczerpujący, ale dziś mogą cieszyć się wspaniałymi efektami.

Udział w Mistrzostwach został współfinansowany ze środków Miasta Zabrze.

Info: UM Zabrze