Knurów: Szymon Gruszka ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy

Zawodnicy UKS Eugen Knurów biorą udział w Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w Turcji. W szczególności wyróżnił się Szymon Gruszka, który zdobył srebrny medal w kategorii juniorów do 120 kg.

Gruszka rozpoczął rywalizację od wyciskania ciężaru 145 kg, a następnie 152,5 kg, które obie próby zakończyły się sukcesem. W trzecim podejściu zmierzył się z ciężarem 157,5 kg, co wywołało emocjonującą walkę między nim a zawodnikiem z Finlandii o brązowy lub srebrny medal. Dzięki skutecznej taktyce i wsparciu trenerów Katarzyny Dzieżok, Grzegorza Nocka i Grzegorza Leskiego, Szymon zdobył srebrny medal, zostając Wicemistrzem Europy.

Sandra Dzieżok, juniorka 18 w kategorii do 57 kg, zaliczyła udane próby z ciężarem 57,5 kg i 62,5 kg, jednak jej drugie podejście zostało później unieważnione z powodu błędu sędziów. Po pomyłce, Sandra nie zdołała powtórzyć udanego podejścia w trzeciej próbie, co skutkowało piątym miejscem w jej kategorii.

Justyna Pietrykowska, juniorka 23 w kategorii wagowej do 84 kg, rozpoczęła od 82,5 kg, z którego pierwsze podejście zostało początkowo uznane, ale później zmieniono werdykt na niezaliczony z powodu nieodpowiedniej wysokości łokci. Justyna ponownie zaliczyła ten ciężar w drugim podejściu, lecz trzecia próba z ciężarem 87,5 kg nie została zakończona sukcesem, co przyniosło jej piątą lokatę.

Krzysztof Perlik, junior 23 w kategorii do 74 kg, zaliczył wszystkie trzy podejścia, zaczynając od 137,5 kg, następnie wyciskając 145 kg i 150 kg, co ustanowiło nowy rekord życiowy. Perlik zajął 12 miejsce w swojej kategorii.

Dawid Pietrykowski, który rywalizował w kategorii juniorów 23 do 120+ kg, rozpoczął od 150 kg, a następnie wycisnął 160 kg w drugim podejściu. W trzecim podejściu próbował pobić swój rekord życiowy z ciężarem 165 kg, ale nie udało mu się zakończyć próby pomyślnie, co przyniosło mu piątą pozycję w tej kategorii.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom za ich osiągnięcia i trzymamy kciuki za Justynę i Dawida, którzy już jutro będą walczyć o medale w Wyciskaniu Leżąc EQ (sprzętowym), co jest ich głównym celem podczas tych zawodów.