InformacjeKnurówSport i rekreacja

Knurów: „Paderkowi” lekkoatleci nie zawiedli

Lekkoatletyczna reprezentacja Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie ponownie potwierdziła swoją dominację w regionie.

W poniedziałek, 30 września, drużyna złożona z 15 dziewcząt i 15 chłopców wystartowała w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej na Arenie Lekkoatletycznej w Gliwicach i zdobyła drużynowe mistrzostwo rejonu, zapewniając sobie awans do finału wojewódzkiego. To kolejny sukces w historii szkoły, która przez ostatnie 10 lat regularnie sięgała po mistrzostwo rejonu – drużyna chłopców uczyniła to po raz dziesiąty, a drużyna dziewcząt po raz piąty.

W tym czasie szkoła wielokrotnie brała udział w finałach wojewódzkich, które odbywały się na stadionach w Częstochowie, Rudzie Śląskiej i Sosnowcu, rywalizując z najlepszymi szkołami z większych miast, takich jak Bytom, Katowice, Rybnik czy Sosnowiec, a także ze szkołami sportowymi, co podnosiło poziom trudności zawodów. Mimo tego, lekkoatleci z Knurowa przez lata wywalczyli indywidualne mistrzostwa województwa, pokonując rywali z placówek sportowych.

W finale wojewódzkim, który odbył się w środę, 9 października w Sosnowcu, reprezentacja szkoły mierzyła się z 13 zespołami. Pomimo problemów zdrowotnych i trudności związanych ze zmianami zawodników, chłopcy zajęli 7. miejsce, wyprzedzając drużyny m.in. z Tarnowskich Gór, Częstochowy i Katowic. Drużyna dziewcząt uplasowała się na 10. miejscu, pokonując rywalki z Żor i Wodzisławia Śląskiego.

Trenerem, który przygotowywał młodzież do zawodów, była Mirosława Cypruch.

Info: Paderek (Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie)