Knurów: MTS gromi Wisłę

MTS Knurów czekał do drugiego meczu, by odnieść premierowe zwycięstwo w I lidze futsalu kobiet w sezonie 2023/2024. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza pokonały przed własną publicznością beniaminka rozgrywek Wisłę Skoczów 6:1 (2:0), a bohaterką spotkania została Patrycja Wołczyk, która ustrzeliła hattricka.

W mecz lepiej wszedł zespół gości, który przy odrobinie szczęścia mógł zdobyć przynajmniej dwie bramki, ale szwankowała skuteczność w stuprocentowych sytuacjach. Zespół z Knurowa przebudził się z letargu w 11 minucie rywalizacji, kiedy to Wołczyk dołożyła nogę po uderzeniu Zawadzkiej, a futbolówka zmieniając kierunek lotu kompletnie zmyliła bramkarkę Wisły. Minutę później MTS prowadził już 2:0, a na listę strzelczyń ponownie wpisała się Wołczyk, która wykorzystała bardzo dobre podanie Kryspin.

Druga część gry podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od ataków piłkarek ze Skoczowa, z tą różnicą, że udało im się zaskoczyć Soczyńską. Kozieł z prawego skrzydła podała piłkę do Ponikiewskiej, a ta nie miała problemów, by pokonać bramkarkę MTS-u. Podrażniony zespół trenera Radkiewicza z każdą kolejną minutą pragnął udowodnić, że jest lepszą drużyną od rywalek i ruszył do ofensywy. Efektem tego było trafienie Mandreli na 3:1 w 27 minucie gry.

Ostatnie pięć minut spotkania to był popis w wykonaniu MTS-u Knurów, który zdobył trzy bramki pieczętując pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie. Do siatki Stylok trafiały: Raszewska, Wołczyk oraz Jankowska.

MTS Knurów – Wisła Skoczów 6:1 (2:0)
⚽Bramki: Wołczyk 11′, 12′, 38′, Mandrela 27′, Raszewska 35′, Jankowska 39′ – Ponikiewska 24′

MTS: Soczyńska – Jankowska, Polk, Wołczyk, Raszewska.
Zagrały także: Twardon, Włochowicz, Mandrela, Białas, Zawadzka, Kluczniok, Ciepła, Zarzycka, Kryspin.

Wisła: Stylok – Kozieł, Skurzok, Ponikiewska, Kąsek.
Zagrały także: Niewińska, Homel, Bogacka, Karwot, K. Przeciszewska, Z. Przeciszewska.