Knurów: MTS bez litości dla rywala
Piłkarki MTS-u Knurów kontynuują wspaniałą ligową serię. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza odniosły dzisiaj trzecie kolejne zwycięstwo w lidze przedłużając tym samym passę meczów bez porażki do czterech. Knurowianki ostatni raz schodziły z murawy pokonane 5 czerwca 2022 roku kiedy to przegrały na własnym boisku z LKS Goczałkowice Zdrój 1:2. Dzisiaj MTS Knurów nie miał litości dla swojego rywala wygrywając z Tygryskami Świętochłowice aż 8:0.
Pierwsze dwadzieścia minut nie wskazywały na to, że kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Knurowie będą świadkami takiej ilości bramek. Piłkarki MTS-u nie potrafiły przebić się przez linię defensywną gości i nie stwarzały sobie sytuacji podbramkowych. Wszystko zmieniło się w 22 minucie kiedy to Roksana Kryspin wykorzystała dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego i umieściła piłkę w bramce. Drużyna gości po utracie bramki musiała się otworzyć co skrzętnie wykorzystali gospodarze. W 39 minucie ponownie Kryspin okazała się najsprytniejsza w polu karnym i drugi raz pokonała Stefańską. Trzy minuty później było już 3:0 za sprawą Magdy Kluczniok, która nie miała problemów by ulokować futbolówkę w siatce gości. Swoje okazje miały także zawodniczki ze Świętochłowic, a najlepszą z nich zmarnowała Katarzyna Heblik, która po minięciu bramkarki MTS-u mając przed sobą pustą bramkę trafiła piłką w poprzeczkę.
Druga połowa zaczęła się od zdecydowanych ataków gospodarzy. W 48 minucie Roksana Kryspin skompletowała hattricka pokonując Stefańską trzeci raz w tym spotkaniu. Popisów strzeleckich koleżanki z drużyny pozazdrościła Magdalena Lisik, która w 54 minucie wpisała się na listę strzelców podwyższając wynik na 5:0. Knurowianki nie zwalniały tempa i zdobyły kolejne dwie bramki a uczyniła to wprowadzona w przerwie spotkania Milena Gwóźdź, która w przeciągu czterech minut dwukrotnie pokonała bramkarkę gości. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się siedmiobramkowym zwycięstwem MTS-u, Patrycja Wołczyk w doliczonym czasie gry strzeliła bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Wynik końcowy mógł być jeszcze bardziej okazały ale w 82 minucie rzutu karnego nie wykorzystała Aleksandra Piwowarczyk.
MTS Knurów po czterech rozegranych kolejkach jest liderem IV ligi z dziesięcioma punktami na koncie.
MTS Knurów – Tygryski Świętochłowice 8:0 (3:0)
Bramki: Kryspin 22′, 39′, 48′, Kluczniok 42′, Lisik 54′, Gwóźdź 68′ 72′, Wołczyk 90′
MTS: Soczyńska – Piwowarczyk, Krakowczyk, Kafka – Czech (46′ Gwóźdź), Mandrela (62′ Kozielska), Lisik, Raszewska (46′ Twardon), Kryspin (73′ Szymiczek), Wołczyk – Kluczniok.
Tygryski: Stefańska – Antończyk, Bystrzowska, Jeziorowska, Rosak – Heblik (81′ Rzekęć), Mielcarek (46′ Nowakowska), Baran, Rębielak, Fąfara – Guminior (72′ Prochota).
Żółte kartki: Antończyk (Tygryski).
AW