Knurów: Koncert przy tężni – Canzonetta Trio

0
426

Lato sprawia przyjemność, zachwyca kolorystyką i daje okazję do wytchnienia i spotkań towarzyskich. Biorąc pod uwagę walory pory roku, która właśnie nam towarzyszy, warto poświęcić chwilę i skorzystać również z wydarzeń kulturalnych, które oferuje miasto.

I tak się też stało w Knurowie w dniu 7 sierpnia 2022 roku, że mieszkańcy wykorzystując dobrodziejstwo letniej pory roku postanowili skorzystać z eventu pt. „ Od klasyki do rozrywki” w Parku Miejskim przy ul. Ułanów.

Niedzielny koncert przy tężni solankowej był okazją do kolejnego integracyjnego spotkania mieszkańców. W przyjemnym klimacie, przy ładnej aurze, znane utwory zagrał – Canzonetta Trio.

Zespół tworzą profesjonalni muzycy posiadający duże doświadczenie, zdobyte przez współpracę z wieloma orkiestrami i zespołami muzycznymi takimi jak: Filharmonią Opolską, Filharmonią Śląską, Filharmonią Rybnicką, Żeńską Orkiestrą Salonową w Katowicach. Członkowie zespołu stale poszerzają repertuar i doskonalą swój warsztat wykonawczy po to, by móc przekazać słuchaczom jak najbardziej ciepłe i harmonijne brzmienie

Grupa składa się z trzech członków: dwóch mężczyzn (Marek Ludwik – obój, Paweł Szklarski – fagot) oraz kobiety (Joanna Kania – klarnet). Wszyscy muzycy są pedagogami Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku.

Najpiękniej jak można Trio zagrało utwory z gatunku muzyki poważnej m.in. W. A. Mozarta – Eine kleine Nachtmusik, Divertimento, Georg Friedrich Haendel – „Muzyka Sztucznych ogni”, ” Muzyka na wodzie”, a także muzyki francuskiej – Jacques Iberta i muzyki filmowej Enio Morricone – „Misja”, Carlos Gardel – „Zapach kobiet”. Nie zabrakło w ich repertuarze muzyki operetkowej – Leo Delibes „Lakme Duet” oraz muzyki rozrywkowej – Franka Sinatry, Luisa Armstronga.

Za każdym razem koncerty przy tężni solankowej okazują się strzałem w dziesiątkę. Oprócz walorów prozdrowotnych, obiekt serwuje także kulturalne wydarzenia, a koncert Canzonetta Trio był świetnym przykładem tego, jak lokalna społeczność chętnie uczestniczy w tego typu atrakcjach. Tężnia oraz plac przy tężni zgromadził tłumy.

Na koncert „ Od klasyki do rozrywki” przybyli ludzie w różnym wieku, od całkiem jeszcze małych do seniorów, którzy z pewnością z nostalgią będą wspominać klasyczną oprawę muzyczną.

Ciekawy projekt muzyczny zrealizowany został przez Centrum Kultury w Knurowie.

Relacja: Agnieszka Łyko