Knurów: Kelner w formie, czyli MTS wygrywa piąty mecz z rzędu!

MTS Knurów odnosi piąte kolejne zwycięstwo i melduje się na ligowym podium. W zaległym spotkaniu trzeciej kolejki III ligi kobiet drużyna z Knurowa pokonała przed własną publicznością zespół Unii Opole 1:0 (0:0). Złotego gola zdobyła niezawodna Katarzyna Kelner w 69. minucie meczu.

W pierwszej połowie lepiej prezentowały się opolanki, które ku zaskoczeniu kibiców gospodarzy kreowały grę i miały kilka niezłych okazji do objęcia prowadzenia, ale strzały Studnickiej oraz Begu padły łupem Soczyńskiej.

Po przerwie na murawie zobaczyliśmy odmieniony zespół MTS-u, który coraz śmielej poczynał sobie w ofensywie czym zmusił rywalki do defensywy. Jako pierwsza sygnał do ataku dała Wołczyk, ale jej uderzenie obroniła Gatak. Chwilę później Kubik mogła zdobyć gola uderzeniem głową, ale ponownie lepsza okazała się golkiperka drużyny gości.

Losy spotkania rozstrzygnęła akcja z 69. minuty, kiedy Botor posłała idealne podanie do Kelner, a ta będąc „oko w oko” z bramkarką Unii nie zmarnowała świetnej sytuacji i ulokowała futbolówkę w siatce.

MTS Knurów – Unia Opole 1:0 (0:0)
1:0 – Kelner 69′

MTS: Soczyńska – Raszewska, Kubik, Wołczyk – Kryspin, Pluta, Botor, Zdechovanova, Nowosielska (63′ Mandrela), Polk (70′ Zarzycka) – Kelner.

Unia: E. Gatak – Bryłka, A. Gatak, Ludwińska, Golla (89′ Nowaczek) – Marcinek, Baron, Herzog, Trembecka, Studnicka – Bega.