KnurówKultura i rozrywkaNewsy

Knurów: II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Knurowie

Knurów: II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Knurowie

W sobotę 4 czerwca o godzinie 10:00 na Placu 700-lecia w Knurowie rozpoczęła się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w naszym mieście pod patronatem Prezydenta Miasta Knurowa Adama Ramsa. Do naszego miasta przyjechała Psia Arystokracja nie tylko z Polski ale także z innych krajów. Było to drugie wydarzenie rangi WKU-CACIB w Knurowie. Za całym zamieszaniem stał Adam Kozak – knurowianin, muzyk i miłośnik psów rasowych.

Każdy, kto wybrał się w sobotę na Plac 700-lecia w Knurowie był świadkiem prezentacji różnej maści ras czworonogów i konkursów z ich udziałem. Na uczestników wydarzenia czekały lody, kawa czy ciepły posiłek serwowany przez knurowską drużynę harcerską ZHP Knurów. Podczas wystawy będzie można wesprzeć działalność naszych harcerzy oraz aktywnie włączyć się do zbiórki darów na rzecz bezdomnych zwierząt zorganizowanej przez Dorotę Lorę we wsparciu Stowarzyszenia Drużyna Jutra.

Na początek nastąpiła prezentacja, pokaz handlingu i ocena psów w ringach, następnie organizatorzy wydarzenia zadbali o wystawową atrakcję. Trener psów Grzegorz Mieszczanin poprowadził pokaz posłuszeństwa, pokaz obronny oraz próby pracy czy testy psychologiczne dla czworonogów. W trakcie wystawy została rozegrana także konkurencja „Młody Prezenter”, w której swoje umiejętności w zakresie handlingu mogły zaprezentować dzieci do 15-go roku życia. Na koniec nastąpił wybór na najlepszego szczenięcia i juniora – to właśnie wtedy serce każdego uczestnika wystawy zrobiło się bardzo mięciutkie.

Nie zabrakło nagród, pucharów, dyplomów i gratulacji. Święto hodowców w Knurowie okazało się bardzo ciekawym wydarzeniem, które zainteresowało mieszkańców naszego miasta. Każdy, kto postanowił się wybrać w sobotę na Plac 700-lecia nie żałuje swojej decyzji. Oprócz pokazów, można było nabyć fachowej wiedzy na temat psów jak i ubezpieczyć swojego pupila np. na wypadek nagłej choroby.

Sobotnia impreza, na której królowały czworonogi została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Właścicieli Kotów i Psów Rasowych oraz Polskim Porozumieniem Kynologicznym pod patronatem W.K.U World Kennel Union.

AW

Fot. Sabina Bielawska / Remigiusz Bielawski

foto: Stanisław Salwa