Już niedługo Wielkanoc – najważniejsze i najstarsze spośród wszystkich świąt chrześcijańskich. Jest to dzień upamiętniający zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa czyli najistotniejsze wydarzenie w historii chrześcijaństwa. Wielkanoc jest świętem ruchomym, które odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca.

Zanim dojdzie do świętowania Wielkanocy – dla jednych oznacza to chwilę wytchnienia i świętowanie w towarzystwie rodziny, a dla innych żmudne przygotowania i masę pracy.

Jednak nie jest istotne do której grupy się zaliczamy, bo według zwyczaju, to doskonały moment na zaplanowanie przedświątecznych zakupów.

Dlatego miasto – Knurów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebą mieszkańców zorganizowało po raz drugi Jarmark Wielkanocny przy estradzie plenerowej w parku F.Ogana.

W tym roku Wielkanoc przypada dość późno, bo dopiero w ostatnich dniach kwietnia. Niedziela Wielkanocna – czyli pierwszy dzień najważniejszych dla katolików świąt – obchodzić będziemy 21 kwietnia.  Dzień później – 22 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny.

Z tej okazji organizatorzy zaplanowali tą piękną imprezę w Knurowie na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi, w Palmową Niedzielę, która w tym roku dokładnie wypada 14 kwietnia 2019 roku.

Szukając wielkanocnych inspiracji,  na straganach umiejscowionych wokół Areny można było wyszukać niecodzienne przedmioty z duszą, które na co dzień próżno szukać w sklepach.

Na przedświąteczne wydarzenie warto było wybrać się zwłaszcza po to, aby znaleźć wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne, wyroby rzemieślnicze, rękodzieło artystyczne, To była bardzo dobra okazja, aby zdobyć niepowtarzalne podarunki na zajączka wielkanocnego dla najmłodszych oraz najbliższych.

Na szczególną uwagę zasługiwało stoisko zuchów i harcerzy z Knurowa, którzy proponowali gorący napój w postaci herbaty.

Spacerując powolnie przez jarmark, łatwo było zauważyć, m.in. stragany MOPS Knurów oraz Caritas z Knurowa , oferujące ozdoby świąteczne.

Niedzielny Kiermasz był także wyjątkowy dla najmłodszych dla których organizatorzy przygotowali wszystko, co dzieci lubią najbardziej – dmuchane zamki, watę cukrową i różnokolorowe balony.

Drugi Jarmark Wielkanocny w Knurowie, mógł dojść do skutku dzięki współpracy Centrum Kultury Knurów i Urzędu Miasta Knurów.

Chętni, którzy wzięli udział w niedzielnym Jarmarku, mogli dogłębnie poczuć wyjątkową atmosferę i magię czasu, który pozostał do świąt Wielkiej Nocy.

Relacja: Agnieszka Łyko