Knurów: Falstart…

O takiej inauguracji rozgrywek ligowych piłkarki MTS-u Knurów będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza przegrały w niedzielne popołudnie na własnym boisku z Unią Opole 0:3 (0:2). Zwycięstwo opolanek nie podlegało dyskusji i w pełni zasłużenie wywiozły z Knurowa komplet punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia ze strony gości. Już w 2. minucie gry Julia Baron pokonała Soczyńską i Unia cieszyła się z prowadzenia. 180 sekund później Bystrowska wykorzystała nieporozumienie pomiędzy Frąckowiak z własną bramkarką i zawodniczka z Opola mając przed sobą pustą bramkę nie mogła tak świetniej sytuacji zmarnować i ulokowała futbolówkę w siatce. Po takim zimnym prysznicy do ataku ruszyły knurowianki, które starały się szybko odpowiedzieć, ale uderzenia Kryspin oraz Mystek były niecelne. W 23. minucie zespół gości mógł zdobyć trzecią bramkę, ale Soczyńska świetnie poradziła sobie w sytuacji „sam na sam” z Bystrowską parując strzał na słupek.

Do końca pierwszej połowy obie drużyny szukały swoich szans, ale szwankowała skuteczność i więcej bramek w tej odsłonie spotkania kibice już nie zobaczyli.

W drugiej części gry Unia Opole kontrolowała sytuacje na boisku nie pozwalając na wiele piłkarkom MTS-u, które nie miały w tym dniu zbyt wiele do zaoferowania jeśli chodzi o grę defensywną. Goście natomiast wciąż atakowali i kilkukrotnie niepokoili Soczyńską. Jedna z takich akcji przyniosła trzecią bramkę dla opolanek. Nowaczek zdecydowała się na strzał, z którym jeszcze poradziła sobie bramkarka z Knurowa, ale wobec dobitki Begi była już bezradna.

Był to bardzo słaby mecz w wykonaniu drużyny trenera Radkiewicza. Kibice mają jednak nadzieje, że był to wypadek przy pracy i w następnych spotkaniach MTS Knurów zacznie regularnie punktować.

MTS Knurów – Unia Opole 0:3 (0:2)
⚽Bramki: J. Baron 2′, Studnicka 5′, Bega 76′

MTS: Soczyńska – Zarzycka (60′ Włochowicz), Wachulec, Frąckowiak, Polk (84′ Czech) – Kryspin (67′ Raszewska), Piwowarczyk (84′ Białas), Wołczyk, Mandrela, Zawadzka (78′ Kozielska) – Mystek (42′ Jankowska).

Unia: E. Gatak – A. Gatak, Urban, Szewior – Studnicka, Warzycha (71′ Marcinek), Herzog (88′ Szeląg), Bystrowska (74′ Nowaczek), Bubak (52′ Bega) – J. Baron (82′ Mularska), O. Baron.

🟨 Żółte kartki: Szewior (Unia).