Knurów: Concordia żegna się z Pucharem Polski

Concordia Knurów rozpoczyna nowy sezon od nieudanej przygody w Pucharze Polski Podokręgu Zabrze. W meczu pierwszej rundy drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Kupisa musiała uznać wyższość rezerw Gwarka Ornontowice, przegrywając na wyjeździe 2:3.

Knurowski zespół wystąpił w tym spotkaniu w bardzo eksperymentalnym składzie spowodowanym brakiem kilku kluczowych graczy. Na murawie w Ornontowicach nie zobaczyliśmy między innymi Marka Kocura, Patryka Orylskiego, Łukasz Spórny czy też nowych nabytków czyli Jakuba Szymajdy i Michała Stryczka. W pierwszym składzie znalazł się 17-letni Antoni Latko, dla którego był to debiut w drużynie seniorów

Pierwsza połowa meczu przebiegła pod znakiem przewagi gości, ale jako pierwsi objęli prowadzenie gospodarze w 20. minucie za sprawą Kaweckiego, który płaskim strzałem pokonał Szwagrzyka. Kwadrans później, błąd Dymnickiego doprowadził do rzutu karnego dla Gwarka, który pewnie wykorzystał Majeranowski podwyższając wynik na 2:0.

W drugiej części gry Concordia wyszła na boisko z większą determinacją, przejmując inicjatywę i walczyła o każdą piłkę. Efektem takiej postawy były dwa zdobyte gole. Najpierw w 59. minucie Janoszka wykorzystał rzut karny, a w 69. minucie Latko strzałem z po ziemi doprowadził do remisu. Niestety, ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy zdobyli gola na dziesięć minut przed końcem meczu, a na listę strzelców wpisał się Miczka.

Mimo starań i kilku świetnych okazji, w tym dwóch sytuacji Garczorza i Jankowskiego Concordii nie udało się zdobyć gola wyrównującego. W końcówce meczu drużyna powinna otrzymać dwa rzuty karne, jednak sędzia główny spotkania nie przyznał ich, co dodatkowo pogłębiło rozczarowanie. Ostatecznie, Concordia Knurów odpadła z dalszej rywalizacji w Pucharze Polski i może skupić się na rozgrywkach ligowych, które rozpoczną się w najbliższą sobotę.

Gwarek II Ornontowice – Concordia Knurów 3:2 (2:0)
1:0 – Kawecki 20′
2:0 – Majeranowski 36′ (karny)
2:1 – Janoszka 59′ (karny)
2:2 – Latko 69′
3:2 – Miczka 80′

Gwarek II: Broniszewski – Nieużyła, Majeranowski, Nowak (50′ Rocki), D. Szymura – J. Szymura (75′ K. Musioł), Kląskał, Sikora, Kawecki, Metelski (12′ Kaczmarczyk) – Miczka.

Concordia: Szwagrzyk – Szkatuła, Dymnicki, Broja – Ferensztain, Surówka (60′ Bociek), Latko, Cich – Jankowski, Janoszka (79′ Guzera), Nieradzik (60′ Garczorz).

Żółte kartki: Majeranowski (Gwarek II) – Jankowski, Dymnicki, Ferensztain, Guzera (Concordia).