Knurów: Concordia z kolejnym zwycięstwem!

Concordia Knurów kontynuuje imponującą serię zwycięstw, odnosząc ósme wygrane spotkanie z rzędu. Tym razem zespół triumfował na trudnym terenie w Paniówkach, gdzie pokonał miejscowe Tempo. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, choć końcowy wynik 2:0 na korzyść Concordii może sugerować coś innego.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, a kibice oglądali zacięty mecz, w którym brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. Gra toczyła się głównie w środku pola, a jedynymi groźniejszymi akcjami mogli pochwalić się gospodarze. W 14. minucie zawodnicy Tempa, Jędrychowski i Stosiek, próbowali zaskoczyć bramkarza Concordii, lecz Szymajda dwukrotnie skutecznie interweniował. Gdy wydawało się, że do przerwy obie drużyny zejdą przy wyniku 0:0, Concordia zdobyła prowadzenie. W zamieszaniu po rzucie rożnym w polu karnym najlepiej odnalazł się Żylski, który pokonał bramkarza gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanego naporu ze strony Tempa Paniówki, które starało się odrobić straty. W 58. minucie Szymajda po raz kolejny wykazał się doskonałymi umiejętnościami, broniąc strzał głową jednego z zawodników rywali. Kolejne okazje do wyrównania mieli Jędrychowski i Bińkowski, ale bramkarz Concordii był w doskonałej formie i nie dał się pokonać.

Zespół z Knurowa, po chwilowym kryzysie, odzyskał kontrolę nad spotkaniem. Choć brakowało klarownych sytuacji z ich strony, to w doliczonym czasie gry Jankowski po podaniu Guzery przypieczętował zwycięstwo, ustalając wynik na 2:0.

Choć Concordia nie zaprezentowała najwyższej formy, to zespół pokazał charakter i walkę, która ostatecznie zaowocowała kolejnymi trzema punktami.

Tempo Paniówki – Concordia Knurów 0:2 (0:1)
0:1 – Żylski 45′
0:2 – Jankowski 90′

Tempo: Babką – Wojtaczka, Długosz, Marzec – Stosiek, Konopka, Herisz, Kucia, Bińkowski – Miarka (75′ Zimnicki), Jendrychowski.

Concordia: Szymajda – Gałach (46′ Bociek), Jaroszewski, Dymnicki – Stryczek, Wiercioch (70′ Janoszka), Guzera, Balon (59′ Orylski) – Matuszek, Spórna (83′ Jankowski), Żylski.

Żółte kartki: Wojtaczka, Stosiek, Długosz, Konopka (Tempo) – Matuszek, Jaroszewski, Guzera (Concordia).