Knurów: Concordia wygrywa na inaugurację!

Piłkarze Concordii Knurów pokonali na wyjeździe ze Startem Sierakowice 2:1 w meczu 1. kolejki III ligi śląskiej. Decydujące trafienie dla podopiecznych trenera Jarosława Kupisa dające komplet punktów padło w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Knurowianie wyszli bardzo zmotywowani na boisko w Sierakowicach mając świadomość, że jest to bardzo trudny teren dla każdego przeciwnika. Ponadto, murawa fragmentami była grząska i nie przypominała miejsca do rozgrywania spotkań piłki nożnej. To jednak nie przeszkodziło Żylskiego już na początku spotkania przeprowadzić akcję, po której futbolówka wpadła do siatki Matloka.

Po tym trafieniu do głosu doszli gospodarze, którzy raz po raz niepokoili Szmajdę, ale nowy bramkarz Concordii bronił pewnie popisując się kilkukrotnie dobrymi interwencjami. Dopiero na sześć minut przed przerwą piłkarze Startu wyrównali za sprawą Polaka, który uderzył nie do obrony.

Po przerwie na murawie trwała regularna bitwa. Obie ekipy postawiły na twardą walkę, a sędzia dość często musiał używać gwizdka. Optyczną przewagę mieli piłkarze z Sierakowic, ale ich ataki były mało konkretne. Knurowianie groźnie kontratakowali i mogli nawet zdobyć bramkę, ale Żylski trafił w słupek.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem remisowym, Guzera w doliczonym czasie gry postanowił uderzyć z dystansu. Piłka nabrała nietypowej rotacji i niczym spadający liść wpadła do siatki, a na ławce rezerwowej Concordii zapanowała wielka radość.

Knurowianie utrzymali prowadzenie do końca spotkania i pierwsza ligowa wygrana stała się faktem.

Start Sierakowice – Concordia Knurów 1:2 (1:1)
0:1 – Żylski 6′
1:1 – Polak 39′
1:2 – Guzera 90′

Start: Matlok – J. Sikora, Świetlicki, Piewko (83′ Janik), Sulma – M. Sikora, Chwistek (63′ Sulima), Gruszka, Hawryłów (46′ Borys), Polak – Wawoczny (63′ Rapsiewicz).

Concordia: Szymajda – Stryczek, Gałach, Mikulski, Broja (82′ Dymnicki) – Balon (46′ Garczorz), Bociek (74′ Wiercioch), Guzera, Matuszek (65′ Cich) – Janoszka (46′ Spórna), Żylski.

Żółte kartki: Chwistek, Sulma (Start) – Janoszka, Guzera (Concordia).