Knurów: Concordia remisuje w towarzyskich derbach

Dzisiejszy mecz towarzyski pomiędzy Concordią Knurów a juniorską drużyną Piasta Gliwice zakończył się remisem 2:2. Spotkanie, które miało miejsce na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych przy Alei Lipowej było ostatnim testem przed nadchodzącym sezonem.

Pierwsza połowa meczu była zdecydowanie dominowana przez gospodarzy. Concordia, mimo kilku klarownych okazji podbramkowych, nie zdołała pokonać bramkarza rywali. Mimo intensywnej gry i prób zdobycia bramki, wynik pozostawał bez zmian.

W drugiej części spotkania goście jako pierwsi zdobyli prowadzenie, wykorzystując jeden ze swoich ataków w 62. minucie. Concordia szybko odpowiedziała na stratę bramki. Michał Janoszka wyrównał wynik w 65. minucie, pokazując determinację i skuteczność w polu karnym rywali.

Niestety, drużyna gospodarzy nie utrzymała remisu na długo. Błąd w defensywie sprawił, że Piast Gliwice ponownie objął prowadzenie w 69. minucie. Concordia jednak nie poddała się i kontynuowała intensywne ataki na bramkę rywali. W końcowej fazie meczu, w 82. minucie Mateusz Żylski zdobył wyrównującą bramkę, finalizując akcję po precyzyjnym podaniu od Matuszka.

Ostateczny wynik 2:2 odzwierciedla zaciętą rywalizację i wysiłek obu drużyn. Remis w tym meczu to solidny akcent przed nadchodzącą inauguracją sezonu.

Za Concordią intensywny okres przygotowawczy, podczas którego rozegrano cztery gry kontrolne. Ich wyniki mogą sugerować, że piłkarze trenera Jarosława Kupisa są dalecy od dobrej formy, ale jak zapewnia sztab szkoleniowy, ta ma nadejść wraz z rozpoczęciem ligowych zmagań.

Concordia Knurów – Piast Gliwice U-19 2:2 (0:0)
0:1 – bramka dla gości 62′
1:1 – Janoszka 65′
1:2 – bramka dla gości 69′
2:2 – Żylski 82′

Concordia: Szymajda – Bociek, Mikulski, Gałach – Balon, Surówka, Guzera, Stryczek – Garczorz, Spórna, Żylski.
Zagrali także: Matuszek, Jankowski, Janoszka, Dymnicki, Szkatuła oraz Latko.