Knurów: Concordia nie zwalnia tempa

Piłkarze Concordii Knurów nie zbaczają z obranej drogi i odnieśli kolejne zwycięstwo. Podopieczni trenera Jarosława Kupisa pokonali dzisiaj na wyjeździe zespół KS 94 Rachowice i była to trzecia wygrana z rzędu. „Biało-zielono-czarni” są tym samym liderem III ligi śląskiej.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy przez pierwsze pięć minut narzucili swoje tempo gry. Jednak po tym okresie to Concordia przejęła kontrolę nad spotkaniem. Mimo wyraźnej przewagi i kilku dobrych sytuacji bramkowych, drużynie długo nie udawało się zamienić swojej dominacji na zdobycie gola. Dobrych sytuacji nie wykorzystali Stryczek, Matuszek czy Żylski.

Sytuacja zmieniła się w 39. minucie, kiedy to Ferensztain zagrał do Matuszka, który dostrzegł dobrze ustawionego Żylskiego. „Żyłka” skutecznie wykorzystał okazję, pokonując bramkarza z Rachowic i wyprowadzając Concordię na prowadzenie. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo już minutę później gospodarze zdołali wyrównać, wpychając piłkę do bramki z bliskiej odległości.

W drugiej połowie Concordia gra konsekwentnie, nie pozwalając rywalom na stworzenie groźnych sytuacji, jednocześnie poszukując szansy na zdobycie kolejnej bramki. W 59. minucie ta sztuka się udaje. Żylski oddaje strzał na bramkę, z którym radzi sobie bramkarz gospodarzy, jednak wobec dobitki Spórny jest już bezradny. W 78. minucie zespół z Rachowic zostaje osłabiony czerwoną kartką, co knurowianie wykorzystują. W końcówce meczu Żylski dwukrotnie trafia do siatki, pieczętując wygraną Concordii 4:1.

Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale szwankowała skuteczność w polu karnym przeciwnika. Nie zmienia to faktu, że trzy punkty powędrowały do Knurowa, a Concordia po trzech rozegranych kolejkach przewodzi ligowej stawce.

KS 94 Rachowice – Concordia Knurów 1:4 (1:1)
0:1 – Żylski 39′
1:1 – Magiera 40′
1:2 – Spórna 59′
1:3 – Żylski 87′
1:4 – Żylski 90′

Rachowice: Marcinek – Zieliński, Kuliński, Parfieńczyk, Tomeczek – Brychczy (79′ Gliński), Magiera, Łopatka (60′ Winciersz), Jurecki – Piechocki (62′ Machulec), Domaradzki.

Concordia: Szymajda – Gałach, Mikulski (60′ Wiercioch), Stryczek – Ferensztain (52′ Dymnicki), Bociek, Guzera, Spórna (84′ Garczorz), Jankowski (52′ Orylski), Matuszek – Żylski.

Żółte kartki: Tomeczek, Kuliński, Zieliński (Rachowice) – Matuszek (Concordia).
Czerwona kartka: Kuliński (78′ Rachowice, za drugą żółtą).