Knurów: Concordia grała, Burza wygrała…

Piłkarze Concordii Knurów przegrali trzeci mecz z rzędu. Podopieczni trenera Jarosława Kupisa ulegli w sobotę przed własną publicznością zespołowi Burzy Borowej Wsi 0:1 (0:0).

Knurowianie wyszli na sobotnie spotkanie bardzo zmotywowani z chęcią szybkiego zdobycia gola. Już w 4 minucie gry Konieczny po indywidualnej akcji mógł zaskoczyć golkipera gości, ale w najważniejszym momencie pogubił się i piłka minęła bramkę Burzy. W ramach rewanżu Plonka zdecydował się na strzał z dystansu, ale Szwagrzyk – choć z problemami – skutecznie interweniował.

Kilka minut później ponownie Konieczny stanął przed szansą wpisania się na listę strzelców, ale po dośrodkowaniu Boćka uderzeniem głową przeniósł futbolówkę ponad poprzeczkę. W 29 minucie Nieradzik w zamieszaniu w polu karnym rywali próbował oddać strzał, ale jego próba została zablokowana.

Przed przerwą trzecią swoją szansę na gola otrzymał Konieczny po podaniu Spórny, ale Woźnica okazał się lepszy i obie drużyny zeszły do szatni przy wyniku bezbramkowym.

W drugiej części gry piłkarze Burzy wyglądali jakby opadli z sił i szybko chcieli ten fakt wykorzystać gospodarze, ale próby Jankowskiego oraz Orylskiego okazały się nieskuteczne. Ten drugi fantastyczną okazję zmarnował w 60 minucie, kiedy będąc sam przed praktycznie pustą bramkę fatalnie spudłował. Minutę później Bociek groźne uderzał zza pola karnego, ale Woźnica ponownie nie dał się zaskoczyć.

Gdy wydawało się, że zwycięska bramka dla Concordii jest tylko kwestią czasu, piłkarze Burzy wyprowadzili jeden atak, który okazał się decydujący. Do wrzuconej piłki w pole karne knurowian dopadł Milewski i goście objęli prowadzenie.

Concordia po utracie gola rzuciła się do odrobienia strat, ale mimo kilku szans nie udało się odmienić losów spotkania. Drużyna trenera Jarosława Kupisa choć na boisku wyglądała lepiej od rywala, to ostatecznie przegrała z Burzą Borowa Wieś.

Concordia Knurów – Burza Borowa Wieś 0:1 (0:0)
⚽Bramka: Milewski 70′

Concordia: Szwagrzyk – Kocur, Mikulski, Bociek, Cich (46′ Broja) – Nieradzik (46′ Jankowski), Guzera, Gałach (58′ Dymnicki), Spórna, Orylski – Konieczny (63′ Garczorz).

Burza: Woźnica – Bogdanowicz (46′ Łebek), Joszko, Lein (42′ Gomola), Mieszczanin (85′ Magnor) – Szurma, Latoska, Cichecki (65′ Sekuła), Plonka (46′ Milewski), Halusa (90′ Wycisk) – Stępiński.

🟨 Żółte kartki: Bociek (Concordia) – Sekuła, Latoska, Stępiński (Burza).