InformacjeKnurówNewsySport i rekreacja

Katowice/Knurów: Pewna wygrana knurowskich koszykarzy

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest udanie rozpoczęło rundę rewanżową. Podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza pokonali na wyjeździe rezerwy KKS-u Mickiewicz Romus Katowice 96:66.

Katowiczanie przegrali jak dotąd wszystkie ligowe spotkania i zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale nie był to powód by zespół z Knurowa mógł zlekceważyć rywala. Warto wspomnieć, że ekipa gospodarzy przystąpiła do dzisiejszego meczu wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. Dodatkową jakość było widać w pierwszej kwarcie, która była wyrównana i koszykarze ze stolicy województwa śląskiego nie odstępowali na krok swoich przeciwników.

Knurowianie w kolejnej odsłonie wrzucili jednak wyższy bieg i przysporzyli sporo problemów drużynie z Katowic. Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest imponowało w sytuacjach podkoszowych, a w defensywie na tyle zwarli szyki, że zespół gospodarzy nie miał za wiele do powiedzenia. To pozwoliło ekipie Reszkiewicza wyjść na prowadzenie i „ułożyć” sobie spotkanie.

W trzeciej kwarcie katowiczanie próbowali nawiązać walkę, ale mimo ambitnej postawy tylko nieznacznie przybliżyli się punktowo do swoich rywali. Ostatecznie w czwartej części gry drużyna KTK wybiła swoim przeciwnikom marzenia o ewentualnym zwycięstwie. Knurowski zespół na parkiecie udowodnił, że lepiej się znają na koszykarskim rzemiośle i pełna pula pojechała do Knurowa.

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest odniosło tym samym szóstą ligową wygraną i po dziesięciu rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 16 punktów.

KKS II Mickiewicz Romus Katowice – KTK JS Invest Knurów 66:96 (22:22; 14:32; 19:15; 11:27)

KKS II: Korczyk (8 punktów), Kula (9), Matuszczyk (11), Mroczek (17), Piwczyk (10), Łączny (7), Łysak (0), Śliwiński (2), Domagała (0), Goik (2).

KTK: G. Nowak (8 punktów), Kończakowski (7), Kampka (4), Ahaltsev (17), Kaniewski (4), Staniczek (2), J. Nowak (20), Kuśmierz (4), Tobiasz (5), Kołcz (12), Skrzypczyk (0), Domżoł (13).